Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​27 Niedziela zwykła - 3 X 2021 r.

1. Dzisiaj (3 X) 1-sza niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 - Różaniec KŻR ze Śródlesia.

2. Dziś jest w naszej Archidiecezji Dzień Eucharystii. O godz. 11.00 w Sokółce w Kolegiacie św. Antoniego uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Abpa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego.

3. W tym tygodniu:

  • Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. godz. 17.00, a w niedzielę i uroczystości o godz. 19.00, (30 min. przed Mszą św. o 19.30). Dzieci i młodzież zachęcamy do „Konkursu różańcowego z nagrodami” - konkurs polega na zebraniu największej ilości naklejek za uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym. 
  • w poniedziałek (4 X) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • wtorek (5 X) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Zakonnicy.
  • środa (6 X) wspomnienie św. Brunona, Kapłana.
  • czwartek (7 X) wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to 1-szy czwartek miesiąca. Modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • sobota (9 X) wspomnienie św. Dionizego i Towarzyszy, Męczenników.

4. Pielgrzymka Seniorów do Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę (9 X) w formie indywidualnej. Msza św. o godz. 10.00 w Różanymstoku.

5. Za tydzień (10 X) obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: NIE LĘKAJCIE SIĘ. W tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, wspierający zdolną młodzież z ubogich rodzin.

list_pasterski_na_dzien_papieski-2021-nie_lekajcie_sie_.docx

6. Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” wyruszy w niedzielę 10 października o godz. 13.30 sprzed białostockiej Archikatedry. Przed marszem zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin o godz. 12.30 w Archikatedrze. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu wszystkich, którym na sercu leży dobro polskich rodzin, a w sposób szczególny ojców, aby na wzór św. Józefa zawsze odpowiedzialnie i odważnie troszczyli się o powierzonych ich opiece bliskich. Apel Metropolity Białostockiego_abp_jozef_guzdek.pdf

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia” poświęconego modlitwie różańcowej. Zachęcamy, aby modląc się na różańcu skorzystać z zamieszczonych rozważań tajemnic. Polecamy omówienie przypowieści o zabłąkanej owcy i zgubionej drachmie, a także tekst poświęcony wdzięczności i szczęściu. Do każdego egzemplarza jest dołączony kalendarz na rok 2022.

8. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć TORBĘ SAMARYTANKĘ, przygotowaną przez CARITAS. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie ważności do 15 października.

9.BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby Parafii, zarówno na tacę, indywidualnie przez księgę ofiarodawców budowy kościoła i na rachunek bankowy naszej Parafii. Za tydzień w II niedzielę miesiąca (10 X) ofiary na tacę przeznaczymy na budowę naszego kościoła parafialnego pw. św. Jana Pawła II. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składam serdeczne podziękowanie naszym parafianom i parafiankom  KŻR - mieszkańcom z Ignatek - Osiedle -  za piękny dar dla naszej Parafii jakim jest sztandar procesyjny z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej oraz poduszeczki procesyjne.

10. Życzymy Wszystkim wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!