Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​28 Niedziela zwykła, 10 X 2021 r.

1. Dzisiaj ofiary na tacę z naszym kościele przeznaczymy na budowę naszego kościoła. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS. Przy wyjściach z kościoła i kaplicy są zbierane ofiary do puszki na Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, która wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin. Oznaczone puszki znajdują się na stolikach. 

2. Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” odbędzie się dzisiaj tj. 10 października o godz. 13.30 - wyruszy sprzed białostockiej Archikatedry. Przed marszem zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin o godz. 12.30 w Archikatedrze. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu wszystkich, którym na sercu leży dobro polskich rodzin, a w sposób szczególny ojców, aby na wzór św. Józefa zawsze odpowiedzialnie i odważnie troszczyli się o powierzonych ich opiece bliskich. Apel Metropolity Białostockiego_abp_jozef_guzdek.pdf

3. W tym tygodniu:

  • poniedziałek (11 X) wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;
  • wtorek (12 X) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, Prezbitera;
  • środa (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera; Również w środę rozpoczyna się (od 13 do 21 X 2021 r.) Nowenna do św. Jana Pawła II przed uroczystością Odpustową naszej Parafii. Nowenna będzie odprawiana w ramach Nabożeństwa Różańcowego po Mszy św. od godz. 17.00 a w niedzielę o 19.00.
  • czwartek (14 X) wspomnienie św. Kaliksta, Papieża i Męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacogue, Dziewicy, Propagatorki kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli i wychowawców.
  • piątek (15 X) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  • sobota (16 X) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

4.  Msza św. rozpoczynająca diecezjalny etap Synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”, odbędzie się w niedzielę, 17 października br., o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej, pod przewodnictwem bpa Henryka Ciereszko. Synod, zwołany przez Papieża Franciszka, został otwarty w Rzymie w sobotę 9 października 2021 roku. Jego celem jest rozeznanie drogi na jaką Bóg wzywa Kościół Katolicki w trzecim tysiącleciu. Zwieńczeniem Synodu będzie celebracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w październiku 2023 roku. Zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia kościelne, do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego na czas trwania Synodu.

5. Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona w święto św. Łukasza, 18 października br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego.

6. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od niedzieli  31 października do środy 3 listopada 2021 r.: o godz. 18.45 - część Różańca z WYPOMINKAMI, a o godz. 19.30 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

7. Katecheza parafialna przed I Komunią św.  rozpoczęła się we wrześniu.  W 4 niedzielę (24 X) na Mszę św. o godz. 10.00 przychodzą dzieci I - Komunijne z rodzicami (ks. proboszcz dzieciom z rodzicami przekaże gratis różańce do poświęcenia). Program katechez parafialnych I Komunią Świętą jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

8. Trwają przygotowania chóru parafialnego i służby liturgicznej do odpustu i 40-godzinnego nabożeństwa (od 22 - 24 X br.) Program uroczystości jest już umieszony na stronie internetowej naszej Parafii oraz w wersji papierowej dostępny na stolikach przy wyjściach z kościoła i kaplicy. Trwają przygotowania do tych Uroczystości. Już dzisiaj dziękujemy naszym parafiankom za przygotowanie wypieków domowej roboty na kiermasz parafialny. Ciasta i kremówki będą zapakowane. Nie przewiduje się konsumpcji podczas kiermaszu. Wszystkie produkty będą dostępne za  ofiarę na budowę naszego kościoła. 

9. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się 13 października br. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu Kościelnym. O godz. 19:00 zostanie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci, a po niej procesja różańcowa przy Sanktuarium, która zakończy się złożeniem zniczy przy pomniku św. Jana Pawła II- Patrona Rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub zniczy.

10. Zapraszamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia” poświęconego modlitwie różańcowej. Zachęcamy, aby modląc się na różańcu skorzystać z zamieszczonych rozważań tajemnic. Polecamy omówienie przypowieści o zabłąkanej owcy i zgubionej drachmie, a także tekst poświęcony wdzięczności i szczęściu. Do każdego egzemplarza jest dołączony kalendarz na rok 2022.

11. Ze stolika przy wyjściu z kościoła i kaplicy można wziąć TORBĘ SAMARYTANKĘ, przygotowaną przez CARITAS. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie ważności do 15 października.

12.  Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! Duszpasterze