Aktualności

Ogoszenia parafialne

| dodał:

II Niedziela Wielkiego Postu - 1 III 2015 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Ignatkach-Osiedle. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie mieszkańców zarówno starej, jak i nowej części osiedla.

2. Dziś jest Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

3. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką. W naszym kościele dziś gościmy ks. kan. dra Andrzeja Dębskiego, który głosi Słowo Boże, a przy wyjściu ze świątyni zbiera ofiary na potrzeby Archidiecezjalnego Radia "i".

4. W następną niedzielę (8 III) ofiary na tacę będą zbierane na dalsze prace remontowe w naszym kościele, a przed kościołem będzie zbiórka do puszki na Misje - AD GENTES.

5. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca - wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30, a o godz. 17.30 Gorzkie Żale.

6. W tym tygodniu: - we wtorek (3 III) o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za rodziny i o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

- w środę (4 III) uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

- pierwszy czwartek (5 III), pierwszy piątek (6 III) i pierwsza sobota (7 III) miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00.

7. W naszym kościele trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu półtorej godziny przed wieczorną Mszą św. (od godz. 16.30). Zapraszamy do modlitwy w następujących intencjach:

* o błogosławione owoce Misji Świętych, które odbędą się w kwietniu, po Wielkanocy, z okazji 40 rocznicy powstania Parafii p.w. św. Stanisława B. M.

* o błogosławieństwo Boże w budowie nowego kościoła pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle.

* o pokój na całej ziemi, a zwłaszcza na Ukrainie.

* za chrześcijan prześladowanych i o nawrócenie dla oprawców.

8. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu: - DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.30. - GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

9. Podobnie, jak w latach poprzednich, odprawiamy Drogę Krzyżową w czterech miejscach naszych Parafii. W kolejne niedziele Wielkiego Postu gromadzimy się o godz. 15.00, aby prosić Pana Boga o miłosierdzie dla naszych Parafii i o dobre odprawienie Rekolekcji Wielkopostnych i Misji Świętych dla wszystkich: - III niedziela (8 III) - Hryniewicze. - IV niedziela (15 III) - Nowe Miasto - osiedle Kawaleryjskie.

10. CARITAS Archidiecezji Białostockiej rozprowadza świece - paschaliki, przeznaczone do liturgii Wigilii Paschalnej. (po 8 zł. za sztukę).

Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na ten sam cel.

11. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na organizację pożytku publicznego CARITAS POTRZEBUJĄCYM. Otrzymane środki będą przeznaczone na dożywianie ubogich, leczenie chorych, uzależnionych i niepełnosprawnych, pomoc samotnym matkom i rodzinom wielodzietnym, wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, opiekę nad bezdomnymi kobietami i mężczyznami.

12. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (22 III) i będą trwały do środy (25 III). Rekolekcje będzie prowadził ks. werbista Adam Kruczyński, misjonarz z Ukrainy. Dokładny program będzie podany później. Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, każdorazowo można uzyskać odpust zupełny.

13. Rekolekcje wielkopostne małżeństw niesakramentalnych odbędą się w dniach 8 - 9 marca 2015 r. w kościele Ducha Świętego (dolny) przy ul. Sybiraków 2 w Białymstoku według następującego porządku:

- niedziela (8 III) godz. 17.00 - Eucharystia z nauką;

- poniedziałek (9 III) godz. 17.30 - Droga Krzyżowa.

14. Akademickie Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w II seriach:

- I seria: 15 - 16 - 17 marca godz. 19.30, kościół św. Rocha - prowadzi ks. Mirosław Maliński z DA we Wrocławiu;

- II seria: 22 - 23 - 24 marca godz. 19.30, Archikatedra - prowadzi ks. Krzysztof Kralka, pallotyn z Lublina.

15. Zespół Szkół Katolickich im. ks. Franciszka Blachnickiego w Białymstoku rozpoczyna nabór na nowy rok szkolny do gimnazjum i szkoły podstawowej. Od września 2014 r. szkoła przeniosła się z osiedla Białostoczek i obecnie znajduje się przy ul. Transportowej 2 (dawny INSTAL). Dni otwarte szkoły odbędą się w soboty: 14 marca, 11 kwietnia w godz. od 10.00 do 12.00. Bliższe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń, w siedzibie szkoły i na stronie internetowej; www.szkolabudujemyludzi.pl

16. Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2015/2016. Zespół Szkół tworzą: szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum.

17. Cotygodniowe biblijne spotkania dla dorosłych odbywają się w każdą środę w godz. 19.00 - 20.30 w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku. Będą trwać do środy, 6 maja.

18. UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU, w 26. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w poniedziałek (9 III) i przebiegać będą według następującego porządku:

- godz. 16.30 - rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej, następnie procesja do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego;

- godz. 18.00 - Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.

19. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego". Dzisiaj między innymi:

- dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii osobom rozwiedzionym, żyjącym w powtórnych związkach?

- aż w 139 krajach chrześcijanie są dyskryminowani, co roku aż 100 tys. wyznawców Chrystusa oddaje swe życie za wiarę;

- jak młodzi Polacy przywracają pamięć o żołnierzach wyklętych;

- DODATEK: płyta CD z programem PIT 2014.

20. Zapraszamy do lektury wielkopostnego numeru "Dróg Miłosierdzia", którego głównym tematem jest walka z pokusami. Polecamy wywiad z ks. Jerzym Buzunem pt. "Pomiędzy pokusą a grzechem" oraz artykuł omawiający pokusy posiadania, władzy i pychy, którym ulega współczesny człowiek. Do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży zachęca ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor krajowego biura ŚDM. W numerze wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

21. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.

Duszpasterze.