Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

III Niedziela Wielkiego Postu - 8 III 2015 r.

1. Dziś jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Módlmy się za wszystkie kobiety.

2. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Hryniewiczach. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie także mieszkańców Śródlesia.

Za tydzień (15 III) Droga Krzyżowa na Osiedlu Kawaleryjskim. Rozpoczęcie od Krzyża Miłosierdzia przy ul. Kawaleryjskiej, a zakończenie w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny (ul. Zielna).

3. Dziś w naszej parafii przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszki na MISJE - AD GENTES.

4. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na prace renowacyjne w naszym kościele.

5. W tym tygodniu: - we wtorek (10 III) o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za rodziny i o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

- w środę (11 III) druga rocznica wyboru papieża Franciszka. Modlimy się za Ojca Świętego.

6. W naszym kościele trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu półtorej godziny przed wieczorną Mszą św. (od godz. 16.30). Zapraszamy do modlitwy w następujących intencjach:

* o błogosławione owoce Misji Świętych, które odbędą się w dniach od 19 do 26 kwietnia 2015 r., z okazji 40 rocznicy powstania Parafii św. Stanisława B. M.

* o błogosławieństwo Boże w budowie nowego kościoła św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle.

* o pokój na całej ziemi, a zwłaszcza na Ukrainie.

* za chrześcijan prześladowanych i o nawrócenie dla oprawców.

7. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu: - DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.30. - GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

8. CARITAS Archidiecezji Białostockiej rozprowadza świece - paschaliki, przeznaczone do liturgii Wigilii Paschalnej. (po 8 zł./szt.).

Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na ten sam cel.

9. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na organizację pożytku publicznego CARITAS POTRZEBUJĄCYM.

10. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (22 III) i będą trwały do środy (25 III). Rekolekcje będzie prowadził ks. werbista Adam Kruczyński, misjonarz z Ukrainy. Dokładny program znajduje się na stronie internetowej naszej parafii, w gablocie w przedsionku kościoła i na tablicy przed kościołem. Za udział w rekolekcjach i nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, każdorazowo można uzyskać odpust zupełny.

11. Akademickie Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w II seriach:

- I seria: 15 - 16 - 17 marca godz. 19.30, kościół św. Rocha - prowadzi ks. Mirosław Maliński z DA we Wrocławiu;

- II seria: 22 - 23 - 24 marca godz. 19.30, Archikatedra - prowadzi ks. Krzysztof Kralka, pallotyn z Lublina.

12. Przedszkole Niepubliczne Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, ul. Zielna 16 - Nowe Miasto - informuje Rodziców, iż na wrzesień 2015 r. są jeszcze wolne miejsca do grup 4 i 5 - latków. Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki lub strony internetowej: www.przedszkole-zielna.bialystok.pl

13. UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU, w 26. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w poniedziałek (9 III) i przebiegać będą według następującego porządku:

- godz. 16.30 - rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej, następnie procesja do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego;

- godz. 18.00 - Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.

14. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego". Dzisiaj między innymi:

- dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii osobom rozwiedzionym, żyjącym w powtórnych związkach? (2)

- ONZ atakuje polski Kościół za krytykę gender;

- dlaczego zginął Borys Niemcow?

- chrześcijańskie kino wychodzi z "filmowego getta".

15. Zapraszamy do lektury wielkopostnego numeru "Dróg Miłosierdzia", którego głównym tematem jest walka z pokusami. Polecamy artykuł omawiający pokusy posiadania, władzy i pychy, którym ulega współczesny człowiek. W numerze wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

16. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.

Duszpasterze.