Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 5 V 2022 r.

| dodał:

Młodzież klas ósmych ma spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dzisiaj o godz. 10.00. Przynosimy wypełnione deklaracje i zaświadczenia (świadectwa) o uczęszczaniu na katechezę szkolną.

1. Dzisiaj przez cały dzień aż do północy można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha św.: O Stworzycielu Duchu przyjdź w kościele lub w kaplicy. Dziś jest także 1-sza niedziela miesiąca (5 VI). Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle i KŻR z Hryniewicz a przed Mszą św. o godz. 12.00 Różaniec KŻR z Śródlesia. 

2. W tym tygodniu:

  • Nabożeństwa Czerwcowe ku czci NSJ w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 10.00. Podobnie, jak w przypadku Majowego, za udział w nim również trwa konkurs z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Polega on na zebraniu jak największej ilości naklejek. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu majowego odbędzie się w przyszłą niedzielę (12 VI) o godz. 10.00.
  • poniedziałek (6 VI) święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 17.00, 19.30.
  •  środę (8 VI) wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  • w czwartek (9 VI) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Kapłani z naszej Archidiecezji spotykają się na modlitwie w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o kapłanach.
  • sobotę (11 VI) wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
  • Za tydzień (12 VI) uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

3. Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy, pragną uczcić Matkę Bożą i powierzyć przez Nią intencje Panu Bogu. Pielgrzymka dotrze do Różanostockiego Sanktuarium w sobotę (18 VI) i następnego dnia (19 VI) powróci do Białegostoku. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.rekolekcje.pl lub pod numerem tel. 600 111 974.

4. BÓG ZAPŁAĆ! - przygotowanie naszej świątyni do uroczystości poświęcenia dzwonów i krzyży na wieży kościelnej, za wszelkie prace na rzecz naszej parafii przy organizacji Festynu Parafialnego - Rodzinnego. Dochód z Festynu na budowę kościoła wyniósł 2500,-zł. Dziękujemy również za ofiary składane na potrzeby Parafii, zarówno na tacę jak i na rachunek bankowy naszej Parafii. W tym czasie trwają prace przy wykonywaniu posadzek na chórze i w pomieszczeniach parafialnych i mieszkalnych oaz budowana jest wieża kościelna. W przyszłą niedzielę (12 VI), będzie to druga niedziela czerwca - taca na budowę kościoła.

5. Zapraszamy do lektury nowych „Dróg Miłosierdzia”. Numer poświęcony jest głównie tematyce ojcostwa, w związku z obchodzonym w czerwcu Dniem Ojca. Ciekawe treści znajdziemy w artykule „Nikt nie rodzi się ojcem” oraz w świadectwach napisanych przez ojców w materiale pt. „Być tatą”. W tym miesiącu w naszej archidiecezji zostaną ustanowieni pierwsi w jej historii nadzwyczajni szafarze Komunii św. Z „Dróg Miłosierdzia” możemy się wiele dowiedzieć na temat tej posługi - czym ona jest i jak ma ona w praktyce wyglądać. Polecamy również artykuły: „Ktoś oddał nam swoje serce”, „Nieoczekiwane spotkanie” i „Duchowy pokój”.

6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!