Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Najświętszej Trójcy - 12 VI 2022 r.

| dodał:

Dzisiaj modli się z nami, Słowo Boże głosi i podpisuje swoją książkę ks. Jarosław Wiśniewski - misjonarz z Papui Nowej Gwinei. Dzisiaj również rozstrzygnięcie Konkursu Majowego o godz. 10.00.

1. W dniu dzisiejszym ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę naszego kościoła. Natomiast ofiary dobrowolne do puszki i koszyka między innymi za książki będą wsparciem misjonarza na misjach w Papui Nowej Gwinei. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

● w poniedziałek (13 VI) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła. Odpust w Niewodnicy.

● we wtorek (14 VI) wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

w czwartek (16 VI) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00  i 19.30. Nie będzie Mszy św. o g. 12.00, ponieważ po Mszy św. o g. 10.00 odbędzie się procesja Bożego Ciała w otoczeniu kościoła do 4 ołtarzy przygotowanych przez naszych parafian z poszczególnych miejscowości. Zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy na Procesję Bożego Ciała, niech będzie wyrazem naszej wiary i miłości do JEZUSA w Eucharystii. Zapraszamy do licznego udziału w procesji dzieci, zwłaszcza dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. (dzieci w tym dniu przychodzą w strojach komunijnych lub innych odświętnych). Przez całą oktawę Bożego Ciała będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Nabożeństwo czerwcowe - po Mszy św. w zwykłe dni o godz. 17.00 i w niedzielę o 10.00.

● w piątek (17 VI) wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

3. Zapraszamy do lektury czerwcowego numeru czasopisma “Drogi Miłosierdzia” - tematyka ojcostwa.

4. W dniach 18 - 19 czerwca 2022 r. (sobota - niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka. Pielgrzymka dotrze do Różanostockiego Sanktuarium w sobotę (18 VI) i następnego dnia (19 VI) powróci do Białegostoku. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.rekoakcje.pl lub pod numerem tel. 600 111 974.

5. W dniach 25-26 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 25 czerwca (nową trasą, z noclegiem w Sokółce) ze Świętej Wody o godzinie 7:00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:30 pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy prowadzone są w parafiach.

6. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na rachunek Bankowy naszej Parafii. W ubiegłym tygodniu zostały wykonane posadzki na chórze i w pomieszczeniach parafialnych i mieszkalnych oraz budowana jest wieża kościelna. Po następnej niedzieli rozpoczniemy prace murarskie w prezbiterium kościoła. W sierpniu planujemy wykonanie ogrzewania i posadzki w głównej świątyni.

7. Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE.