Aktualności

Uroczystość - Boże Ciało - Procesja w Ignatkach - Osiedle

| dodał:

​Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to uroczystość obowiązkowa. Główna Msza św. o godz. 10.00 po Mszy św. Procesja Bożego Ciała - czwartek 16 VI 2022 r.

Msze św. w naszym kościele będą według następującego porządku (7.00, 10.00, 19.30). Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00, gdyż po Mszy św. o godz. 10.00 będzie Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy przygotowanych przez naszych parafian z poszczególnych miejscowości. Zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy na Procesję Bożego Ciała, niech będzie wyrazem naszej wiary i miłości do JEZUSA w Eucharystii. Zapraszamy do licznego udziału w procesji dzieci, zwłaszcza dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. (dzieci w tym dniu przychodzą w strojach komunijnych lub innych odświętnych). Dziewczynki przychodzą na procesję z własnym koszyczkiem z płatkami kwiatów. Chłopcy będą dzwonić dzwoneczkami (Parafia posiada dzwoneczki). W procesji będzie niesiony różaniec procesyjny  przez starsze dzieci. Natomiast krzyż, baldachim i chorągwie procesyjne przez dorosłych. Przez całą oktawę Bożego Ciała będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Nabożeństwo czerwcowe - po Mszy św. w zwykłe dni o godz. 17.00 i w niedzielę o 10.00.

Dyspensa w piątek po Bożym Ciele.

Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 17 czerwca 2022 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji.
Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.