Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - 12 niedziela zwykła 19.06.2022 r.

| dodał:

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 są odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Nabożeństwo Czerwcowe. Zapraszamy do udziału.

1. Dziś (19 VI) przy wyjściu z kościoła i kaplicy są zbierane ofiary do puszki na Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Puszki - skarbonki są ustawione na stolikach. 

2. W tym tygodniu obchodzimy:

● we wtorek (21 VI) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

● w środę (22 VI) wspomnienie św. Paulina z Noli, Biskupa.

w czwartek (23 VI) o godz. 17.00 - zakończenie oktawy Bożego Ciała i uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu odbędzie się błogosławienie dzieci oraz kwiatów i ziół (wianuszki) oraz zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Spowiedź dzieci na zakończenie roku szkolnego w tym tygodniu każdego dnia od godz. 16.00. Zapraszamy!

● w piątek (24 VI) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

● w sobotę (25 VI) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka odbędzie się w dniach 25 - 26 czerwca (sobota - niedziela). Pielgrzymka wyruszy w sobotę (25 VI) o godz. 7.00 ze Świętej Wody. Nocleg jest planowany w Sokółce. Zakończenie Pielgrzymki w Różanymstoku uroczystą Mszą Świętą o godz. 17.00 pod przewodnictwem Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Zapisy na stronie internetowej: rozanostocka.pl

4. Zapraszamy do lektury czerwcowego numeru czasopisma „Drogi Miłosierdzia”.

5. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na rachunek Bankowy naszej Parafii. W ubiegłą, drugą niedzielę czerwca zebrana taca na budowę kościoła wynosi 3.309,- zł.  Szczególne podziękowanie składamy Panu Janowi Sidorowi z Hryniewicz za prace przy naszym kościele i Rodzinie Borsukiewiczów za ofiarowane na rzecz naszej Parafii kruszywo, które wykorzystaliśmy za zrobienie dojścia do kościoła od strony frontonu i umocnienie parkingu. Składamy, raz jeszcze, serdeczne podziękowania za przygotowanie pięknych ołtarzy na Procesję Bożego Ciała szczególnie tym, którzy się bardzo natrudzili przy tej pracy.

6. Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE.