Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

IV Niedziela Wielkiego Postu - 15 III 2015 r.

 1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa na Osiedlu Kawaleryjskim. Rozpoczęcie od Krzyża Miłosierdzia przy ul. Kawaleryjskiej, następnie przejście ulicami: Kominek, Południową, Ułańską i Zielną. Zakończenie w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny (ul. Zielna 16).

2. Dziś przed kościołem rodzice 5-letniej Oli Ignatowskiej zbierają do puszki ofiary na operację swojej córki. Zbiórka odbywa się za zgodą Kurii Metropolitalnej i Parafii.

3. Dziś po wieczornej Mszy św. - WIECZÓR CHWAŁY.

4. W tym tygodniu: - we wtorek (17 III) o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za rodziny i o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

- w środę (18 III) dzień Imienin J. E. Ks. Arcybiskupa prof. dr. hab. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.

- w czwartek (19 III) uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

5. W następną niedzielę (22 III) w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Adam Kruczyński, SVD, misjonarz z Ukrainy. Program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii, w gablocie w przedsionku kościoła i na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

W poniedziałek i wtorek rekolekcyjny (23 i 24 III) są zaproszeni kapłani spowiednicy z sąsiednich parafii. Prosimy o zaplanowanie spowiedzi w tych dniach. Módlmy się o błogosławione owoce rekolekcji dla wszystkich parafian.

6. W naszym kościele trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu półtorej godziny przed wieczorną Mszą św. (od godz. 16.30). Zapraszamy do modlitwy!

7. Caritas rozprowadza świece, przeznaczone do liturgii Wigilii Paschalnej.

Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na ten sam cel.

W przedsionku kościoła młodzież oazowa sprzedaje świąteczne kartki wielkanocne - dochód będzie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje oazowe.

8. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczyste śniadanie wielkanocne (5 IV 2015 r.), które odbędzie się o godz. 8.00 w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku.

9. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na organizację pożytku publicznego CARITAS POTRZEBUJĄCYM.

10. Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie zaprasza na koncert pasyjny w niedzielę (22 III) o godz. 12.45. Wstęp wolny.

11. Akademickie Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w II seriach:

- I seria: 15 - 16 - 17 marca godz. 19.30, kościół św. Rocha - prowadzi ks. Mirosław Maliński z DA we Wrocławiu;

- II seria: 22 - 23 - 24 marca godz. 19.30, Archikatedra - prowadzi ks. Krzysztof Kralka, pallotyn z Lublina.

12. Przedszkole Niepubliczne Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, ul. Zielna 16 - Nowe Miasto - informuje Rodziców, iż na wrzesień 2015 r. są jeszcze wolne miejsca do grup 4 i 5 - latków. Zachęcamy do odwiedzenia tej placówki lub strony internetowej: www.przedszkole-zielna.bialystok.pl

13. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego". Dzisiaj między innymi:

- tragiczna historia Asyryjczyków, jednych z najstarszych chrześcijan, którzy giną na oczach świata, a świat nie chce o nich pamiętać;

- kredyty we frankach były nielegalne - mówi prof. Modzelewski;

- dodatek: książeczka z tweetami papieża Franciszka.

14. Zapraszamy do lektury wielkopostnego numeru "Dróg Miłosierdzia", którego głównym tematem jest walka z pokusami.

15. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.

Duszpasterze.