Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

V Niedziela Wielkiego Postu - 22 III 2015 r.

1. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi O. Adam Kruczyński, SVD, misjonarz z Ukrainy. V niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako Ogólnopolski Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie.

2. W poniedziałek (23 III)i we wtorek (24 III) Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 8.00, 16.30 i 18.00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę (23, 24 i 25 III) Rekolekcje dla uczniów SP nr 14 i PG nr 5. Uczniowie SP nr 14 codziennie przychodzą na godz. 10.00, a uczniowie PG nr 5 na godz. 14.30.

4. W środę (25 III) uroczystość Zwiastowania NMP - jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu możemy podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Już dziś można wziąć deklarację, aby w domu ją wypełnić i przynieść do kościoła w uroczystość Zwiastowania NMP, by złożyć na ołtarzu Matki Bożej. Msze św. w uroczystość Zwiastowania NMP: godz. 6.30, 8.30 i 18.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45.

5. W poniedziałek i wtorek rekolekcyjny (23 i 24 III) są zaproszeni kapłani spowiednicy z sąsiednich parafii. Prosimy o zaplanowanie spowiedzi w tych dniach. Módlmy się o błogosławione owoce rekolekcji dla wszystkich parafian.

6. Caritas rozprowadza świece, przeznaczone do liturgii Wigilii Paschalnej.

Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na ten sam cel. Będą również przygotowane palmy - do nabycia w Niedzielę Palmową. Dochód ze sprzedaży na pomoc dla ubogich. Paczki świąteczne dla ubogich będą wydawane w czwartek (26 III) w godz. 17.00 - 18.00. Zapraszamy osoby potrzebujące.

W przedsionku kościoła młodzież oazowa sprzedaje świąteczne kartki wielkanocne - dochód będzie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje oazowe.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczyste śniadanie wielkanocne (5 IV 2015 r.), które odbędzie się o godz. 8.00 w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku.

8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na organizację pożytku publicznego CARITAS POTRZEBUJĄCYM.

9. Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek (27 III) i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Zapraszamy do udziału!

10. Za tydzień (29 III) Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św. Zapraszamy młodych, grupy i wspólnoty młodzieżowe, a także całe rodziny na wspólne świętowanie w Niedzielę Palmową (29 III) o godz. 14.30 na placu przed Katedrą białostocką. W programie: koncert "Błogosławieni czystego serca", poświęcenie palm i przejście do Katedry na Eucharystię.

11. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:

- KŻR mężczyzn z ul. Nowej: 200,- zł.

- KŻR kobiet z ul. Nowej: 200,- zł.

- KŻR p. Marii Kosmackiej z ul. Kominek: 150,- zł.

- Straż Honorowa NSPJ: 150,- zł

12. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego". Dzisiaj między innymi:

- obrazek z modlitwą duchowej adopcji dziecka nienarodzonego do codziennego odmawiania przez 9 miesięcy. Każdy może włączyć sie w akcję i uratować jedno dziecko;

- reportaż z Mariupola na Ukrainie o wielkiej roli tamtejszych chrześcijan;

- o programie telewizyjnym, który wstrząsnął światem muzułmańskim;

- Rymanowski rozmawia z Małgorzatą Wasserman o Smoleńsku.

w "Małym Gościu Niedzielnym" - dodatek specjalny: plan Jerozolimy z ostatnią drogą Jezusa 2000 lat temu i dziś.

13. Zapraszamy do lektury wielkopostnego numeru "Dróg Miłosierdzia", którego głównym tematem jest walka z pokusami.

14. Zbiórka wszystkich ministrantów przygotowująca do Wielkiego Tygodnia odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej.

15. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.

Duszpasterze.