Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 5 IV 2015 r.

1. Dziś następna Msza św. o godz. 8.30, a kolejne według porządku niedzielnego. Msze św. u Sióstr: dziś o godz. 8.30, jutro o godz. 7.30.

2. Jutro (6 IV) drugi dzień Świąt Wielkanocnych - Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Dziękujemy wszystkim za bardzo liczny udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego i Procesji Rezurekcyjnej, a więc: organiście i chórowi pod dyrekcją pani Moniki Matan, asyście i ministrantom pod kierunkiem ks. Karola i ceremoniarza Karola, Białej Procesji, panu Danielowi Mosiejewskiemu i wszystkim uczestnikom tych wydarzeń - niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi!

5. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez 8 dni (oktawa). Zachęcamy do udziału w Mszach św. oktawy Wielkanocnej oraz do Nowenny do Miłosierdzia Bożego - codziennie 20 minut przed wieczorną Mszą św. Po Wielkanocy będzie też kontynuowana codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu półtorej godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy!

6. W czasie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych kancelaria parafialna jest nieczynna.

7. Za tydzień (12 IV) Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 przy figurze Jezusa Miłosiernego przed kościołem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca mężczyzn i kobiet w kościele.

8. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na CARITAS Archidiecezji Białostockiej.

9. Do niedzieli Miłosierdzia Bożego należy składać, do kosza stojącego obok Ciemnicy, skarbonki jałmużny wielkopostnej.

10. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na organizację pożytku publicznego CARITAS POTRZEBUJĄCYM.

11. Zapraszamy do lektury świątecznego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- dlaczego kobiety pierwsze dowiedziały się o zmartwychwstaniu?

- dlaczego podstawowa prawda naszej wiary - zmartwychwstanie Jezusa - nie jest świętowana przez wszystkich chrześcijan w tym samym czasie?

- czy jesteśmy gotowi odeprzeć agresję?

- Sanktuarium Jasnogórskie na linii frontu;

- żołnierze amerykańscy w Polsce.

12. Zapraszamy do czytania kwietniowego numeru "Dróg Miłosierdzia"

- poświęconego w znacznej części problematyce Bożego Miłosierdzia.

13. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (12 IV), jest organizowana III Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Pielgrzymka wyruszy z 5 miejsc naszego miasta, m. in. z naszej parafii. Przewodnikiem grupy z Nowego Miasta będzie ks. Adam Micun, wikariusz parafii NMP Matki Kościoła. Nasza grupa wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 13.00. Na tę pielgrzymkę nie trzeba się zapisywać.

14. W dniach od 20 d0 26 kwietnia 2015 r. w naszej Parafii odbędą się MISJE pod hasłem "ODNÓWMY WIARĘ". Misje z okazji 40-lecia powstania naszej Parafii będzie prowadził ks. Krzysztof Kralka , SAC, dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Lublina.

Program MISJI znajduje się na stronach internetowych naszych Parafii: www.stanislaw.bialystok.opoka.org.pl i www.ignatki.archibial.pl , a także na plakatach i ulotkach, które zostaną dostarczone do mieszkańców obu parafii.

Duszpasterze.