Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Obraz bł. ks. Michała Sopoćki z beatyfikacji w Białymstoku w 2008 roku

2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego - 12 IV 2015 r.

1. Dziś jest święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 przed figurą Jezusa Miłosiernego na placu przed kościołem będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca kobiet i mężczyzn w kościele. Zapraszamy!

2. Dziś jest patronalne święto kościelnej organizacji charytatywnej CARITAS. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: CARITAS dla rodziny, a przed kościołem wolontariusze Caritasu zbierają ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Białostockiej.

3. Dziś o godz. 13.00 sprzed naszego kościoła wyruszy III Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

4. Skarbonki jałmużny wielkopostnej prosimy składać do kosza stojącego przy Ciemnicy.

5. W poniedziałek (13 IV) - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

6. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie codziennie od godz. 16.30 do Mszy św. wieczornej. Módlmy się o dobre owoce Misji Parafialnych oraz o pokój na świecie.

7. W następną niedzielę (19 IV) ofiary na tacę będą zbierane na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, a po Mszy św. wieczornej odbędzie się WIECZÓR CHWAŁY.

8. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- jak to się stało, że Niedziela Bożego Miłosierdzia, mająca dopiero 15 lat, jest dziś jednym z najbardziej popularnych świąt kościelnych?

- największa kanonizacja w dziejach chrześcijaństwa;

- niedokończona żałoba, czyli o skutkach katastrofy smoleńskiej;

- 100 lat temu zamordowano 2,5 miliona chrześcijan - Ormian, Asyryjczyków i Greków - o do dziś ukrywanej przez Turcję zbrodni ludobójstwa;

- o tym, czy taniec jest zdrowy?

9. Zapraszamy do czytania kwietniowego numeru "Dróg Miłosierdzia"

- poświęconego w znacznej części problematyce Bożego Miłosierdzia.

10. W dniach od 20 d0 26 kwietnia 2015 r. w naszej Parafii odbędą się MISJE pod hasłem "ODNÓWMY WIARĘ". Misje z okazji 40-lecia powstania Parafi św. Stanisława B.M.i oraz na początku istnienia naszej Parafii św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle, będzie prowadził ks. Krzysztof Kralka , SAC, dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Lublina.

Program MISJI znajduje się na stronach internetowych naszych Parafii: www.stanislaw.bialystok.opoka.org.pl i www.ignatki.archibial.pl , a także na plakatach i ulotkach, które zostaną dostarczone do mieszkańców obu parafii.

11. W niedzielę (19 IV) o godz. 15.00 w Katedrze Białostockiej, ksiądz egzorcysta Adam Siegieniewicz, wygłosi konferencję z cyklu "Droga do Boga - RODZINA", o wpływie więzi rodzinnych na wiarę człowieka.

12. Wspólnota Domowego Kościoła Archidiecezji Białostockiej zaprasza na rekolekcje prowadzone przez dominikanina O. Adama Szustaka. Rekolekcje pt.: "Związki zawodowe, czyli jak kochać dzisiaj" adresowane są do małżonków oraz przyszłych małżonków i odbędą się w dniach 23 - 26 kwietnia 2015 r. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie internetowej: www.zapisynarekolekcje.pl

13. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.