Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

3 Niedziela Wielkanocna - 19 IV 2015 r.

1. Dziś w naszej wspólnocie gościmy ks. prał. dra Wojciecha Michniewicza, profesora AWSD w Białymstoku, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

2. Jutro (20 IV) w naszej parafii rozpoczynają się MISJE pod hasłem: "ODNÓWMY WIARĘ!". Nauki misyjne będzie głosił ks. Krzysztof Kralka, pallotyn z Lublina. SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału mieszkańców obu wspólnot: św. Stanisława B. M. i św. Jana Pawła II. Program MISJI znajduje się na stronach internetowych naszych parafii, a także na stronie internetowej Archidiecezji Białostockiej oraz będzie podawany sukcesywnie na kolejny dzień w ogłoszeniach.

3. W naszej parafii po MISJACH rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary. To dziewięć tygodni, podczas których będziemy zgłębiać Bożą miłość, poznawać Boga i trwać w Jego obecności. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki - pierwsze 27 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

4. Skarbonki jałmużny wielkopostnej można jeszcze składać do kosza przy bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu obchodzimy:

- w czwartek (23 IV) uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski;

- w piątek (24 IV) uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku;

- w sobotę (25 IV) święto św. Marka, Ewangelisty.

6. Z radością informujemy, że nasz chór parafialny pod dyrekcją Moniki Matan zdobył nagrodę Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku na XII Podlaskim Festiwalu Wielkanocnym w konkursie Pieśni Wielkanocnej. Gratulujemy!

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- o mało znanym Bogu, Trzeciej Osobie Trójcy Świętej;

- taka historia zdarza się po raz trzeci - grupa wybitnych genetyków i biochemików, w tym noblistów, nawołuje do wstrzymania prac nad programowaniem ludzi;

- na pewno nie trafię do piekła - mówi w rozmowie o Psalmach biblista.

8. Można też nabyć najnowszy numer miesięcznika dla dzieci: "Mały Gość Niedzielny".

9. Zapraszamy do czytania kwietniowego numeru "Dróg Miłosierdzia".

10. Dziś o godz. 15.00 w Katedrze Białostockiej, ksiądz egzorcysta Adam Siegieniewicz, wygłosi konferencję z cyklu "Droga do Boga - RODZINA", o wpływie więzi rodzinnych na wiarę człowieka.

11. Wspólnota Domowego Kościoła Archidiecezji Białostockiej zaprasza na rekolekcje prowadzone przez dominikanina O. Adama Szustaka. Rekolekcje pt.: "Związki zawodowe, czyli jak kochać dzisiaj" adresowane są do małżonków oraz przyszłych małżonków i odbędą się w dniach 23 - 26 kwietnia 2015 r. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie internetowej: www.zapisynarekolekcje.pl

12. Zapraszamy na wykład ks. dra hab. Dariusza Oko na temat: "Gender - zagrożenia dla dzieci, młodzieży i rodziny", który odbędzie się w sobotę (25 IV) o godz. 17.00 w kinie TON. Wstęp wolny.

13. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz błogosławionego czasu Misji Świętych!

Duszpasterze.

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie prosimy, byście nie pozwalali, aby Wasze dzieci wyjmowały kamyki z izolacji wokół kościoła i wrzucały na trawnik, gdyż w przypadku dostania się kamyka w element tnący kosiarki, może on spowodować kontuzję osoby koszącej trawę, jak i uszkodzenie kosiarki.

A poza tym kamyki leżące w trawie lub na chodniku nie podnoszą estetyki otoczenia świątyni.

Bardzo prosimy o dostosowanie się do tej prośby!