Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Krzyż Misyjny dla Parafii św. Jana Pawła II na placu dudowy kościoła w Ignatkach - Osiedle. Foto Piotr Iganowicz.

4 Niedziela Wielkanocna - 26 IV 2015 r. - Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: "Powołania a świętość: poruszeni Pięknem!". Trwa do soboty (2 V).

2. Dziś kończymy MISJE w naszych wspólnotach parafialnych. Serdecznie dziękujemy Ks. Krzysztofowi za głoszenie nam Słowa Bożego z wielką wiarą i mocą. Niech to SŁOWO wydaje dobre plony w naszym życiu osobistym, rodzinnym i parafialnym!

Dziś o godz. 14.00 wyruszy sprzed naszego kościoła Procesja z Krzyżem do Ignatek-Osiedle, gdzie o godz. 15.00, na miejscu budowy nowego kościoła p.w. św. Jana Pawła II, zostanie poświęcony Krzyż i plac, na którym rozpoczną się prace budowlane. Mszę św. odprawi Arcybiskup Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.

3. Jutro (27 IV), w naszym kościele, rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary. To dziewięć tygodni, podczas których będziemy zgłębiać Bożą miłość, poznawać Boga i trwać w Jego obecności. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- w środę (29 IV) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. W tym dniu J. E. Ks. Arcybiskup prof. dr hab. Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki, obchodzi 36 rocznicę święceń biskupich. Zachęcamy do modlitwy w intencji Dostojnego Jubilata!

- w piątek (1 V) wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, Patrona ludzi pracy. W tym dniu Episkopat Polski udziela dyspensy na spożywanie pokarmów mięsnych. Jest to pierwszy piątek miesiąca maja. Kapłani odwiedzą chorych z Komunią Świętą od godz. 9.00.

W piątek rozpoczyna się nabożeństwo majowe do Matki Bożej, które będzie odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.

- w sobotę (2 V), ze względu na V niedzielę wielkanocną, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego (7.30, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00). Msza św. u Sióstr o godz. 7.30. Jest to pierwsza sobota miesiąca.

W sobotę (2 V) o godz. 7.30 sprzed Katedry Białostockiej wyrusza XXII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna pod hasłem: MARYJO, jestem - pamiętam - czuwam. Zabieramy ze sobą flagi. Zapisy na trasie pielgrzymki.

5. Za tydzień (3 V) pierwsza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele.

W niedzielę (3 V) o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w Hryniewiczach - w intencji mieszkańców tej miejscowości.

6. Z radością informujemy, że nasz chór parafialny pod dyrekcją Moniki Matan, zdobył nagrodę Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku na XII Podlaskim Festiwalu Wielkanocnym w konkursie Pieśni Wielkanocnej. Gratulujemy!

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- zdjęcia Jana Pawła II z wycieczek górskich, których do tej pory nikt nie oglądał;

- tacy ludzie jak Matka Teresa w islamie się nie zdarzają - mówi nawrócony na chrześcijaństwo były muzułmanin;

- nie robimy cudów, a jesteśmy jedynie ich świadkami - mówi profesor Skalski, kardiochirurg, który uratował życie sześciu tysiącom dzieci, w tym znalezionemu na mrozie Adasiowi.

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie prosimy, byście nie pozwalali, aby Wasze dzieci wyjmowały kamyki z izolacji wokół kościoła i wrzucały na trawnik, gdyż w przypadku dostania się kamyka w element tnący kosiarki, może on spowodować kontuzję osoby koszącej trawę, jak i uszkodzenie kosiarki.

A poza tym kamyki leżące w trawie lub na chodniku nie podnoszą estetyki otoczenia świątyni.

Bardzo prosimy o dostosowanie się do tej prośby!