Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

5 Niedziela Wielkanocna - 3 V 2015 r.

1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 Różaniec Kół Żywego Różańca w kościele.

2. W poniedziałek (27 IV), w naszym kościele, rozpoczęło się Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu obchodzimy: - w poniedziałek (4 V) wspomnienie św. Floriana, Męczennika; - w środę (6 V) święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; nabożeństwo majowe do Matki Bożej, jest odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej w kościele, a w Ignatkach - Osiedle o godz. 19.00 przy poświęconym Krzyżu na Ostrej Górce.

- w piątek (8 V) uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - Patrona naszej Parafii i kościoła - odpust ku czci św. Stanisława B. M. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Mszę św. o godz. 18.00 - z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania - odprawi Ks. Arcybiskup Senior Stanisław Szymecki, który w tym dniu obchodzi imieniny. Spowiedź kandydatów do Bierzmowania, ich rodziców oraz świadków odbędzie się we wtorek (5 V) o godz. 17.15.

4. W następną niedzielę (10 V), przed kościołem, odbędzie się zbiórka do puszki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.

5. W sobotę (23 V) jest organizowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Wilna i Trok (Litwa). Wyjazd o godz. 4.30, a powrót około północy. W programie Msza św. w Ostrej Bramie i wiele ciekawych miejsc. Koszt - 90 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Bliższe informacje u ks. Piotra.

6. Kto chce i może przyjąć na kwaterę młodzież ze świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach w dniach 20 - 25 lipca 2016 r., prosimy zgłaszać się po deklaracje zakwaterowania do kancelarii parafialnej.

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- spokojna kampania w niespokojnych czasach;

- nowe śmigłowce dla polskiej armii;

- prorocza wizja francuskiego pisarza.

Zachęcamy też do nabywania majowego numeru "Dróg Miłosierdzia".

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie prosimy, byście nie pozwalali, aby Wasze dzieci wyjmowały kamyki z izolacji wokół kościoła i wrzucały na trawnik, gdyż w przypadku dostania się kamyka w element tnący kosiarki, może on spowodować kontuzję osoby koszącej trawę, jak i uszkodzenie kosiarki.

A poza tym kamyki leżące w trawie lub na chodniku nie podnoszą estetyki otoczenia świątyni.

Bardzo prosimy o dostosowanie się do tej prośby!