Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

6 Niedziela Wielkanocna - 10 V 2015 r.

1. Dziś jest druga niedziela miesiąca: tradycyjnie ofiary na tacę są zbierane na prace renowacyjne w naszym kościele. Został już zatwierdzony, przez Komisję do spraw Sztuki Kościelnej, projekt nowego ołtarza, ambony, nastawy ołtarzowej przy tabernakulum, chrzcielnicy oraz dwóch postumentów pod figury Pana Jezusa i Matki Bożej. Wybrano także materiał, z którego będą wykonane te elementy wystroju prezbiterium: marmur o nazwie roso alicante. Obecnie trwają rozmowy z wykonawcami, uzyskanie pozwolenia na prace od Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz zbieranie środków na realizację tych prac. Liczymy na zrozumienie parafian oraz Waszą ofiarność!

2. Dziś przed kościołem są zbierane ofiary do puszki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.

3. W tym tygodniu obchodzimy: - w środę (13 V) wspomnienie (dowolne) NMP Fatimskiej; - w czwartek (14 V) święto św. Macieja, Apostoła;

- w sobotę (16 V) święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.

- nabożeństwo majowe, do Matki Bożej, jest odprawiane w kościele codziennie po Mszy św. wieczornej, a w Ignatkach-Osiedle o godz. 19.00 przy poświęconym Krzyżu na Ostrej Górce.

4. W następną niedzielę (17 V) obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dzieci oraz ich rodzin w sobotę (16 V) o godz. 9.00. Za tydzień (17 V) 10 Pułk Ułanów Litewskich obchodzi 95 rocznicę ustanowienia Święta Pułkowego. Z tej okazji Msza św. o godz. 11.30 będzie odprawiona w intencji poległych i zmarłych oficerów, podoficerów, ułanów i ich rodzin.

Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się WIECZÓR CHWAŁY. Na tę modlitwę uwielbienia Pana Jezusa serdecznie zapraszamy!

5. Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek (15 V) i będzie połączona z nabożeństwem majowym.

Za udział w nowennie można zyskać odpust zupełny.

6. Dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące przypadają:

- w poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim.

7. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r., a przed kościołem będzie zbiórka do puszek w ramach akcji "Kilometry Dobra" na rzecz Ośrodka dla Niepełnosprawnych Dzieci w Supraślu.

8. W sobotę (23 V) jest organizowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Wilna i Trok (Litwa). Wyjazd o godz. 4.30, a powrót około północy. W programie Msza św. w Ostrej Bramie i zwiedzanie wielu ciekawych miejsc. Koszt - 90 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Bliższe informacje u ks. Piotra.

9. Kto chce i może przyjąć na kwaterę młodzież ze świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r., prosimy zgłaszać się po deklaracje zakwaterowania do kancelarii parafialnej.

10. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- Dachau - pielgrzymka do miejsca przeklętego;

- Nepal potrzebuje pomocy po trzęsieniu ziemi;

- W sanktuarium w Gidlach od lat dzieją się wielkie cuda.

Zachęcamy też do nabywania majowego numeru czasopisma "Drogi Miłosierdzia".

11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie prosimy, byście nie pozwalali, aby Wasze dzieci wyjmowały kamyki z izolacji wokół kościoła i wrzucały na trawnik, gdyż w przypadku dostania się kamyka w element tnący kosiarki, może on spowodować kontuzję osoby koszącej trawę, jak i uszkodzenie kosiarki.

A poza tym kamyki leżące w trawie lub na chodniku nie podnoszą estetyki otoczenia świątyni.

Bardzo prosimy o dostosowanie się do tej prośby!