Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

7 Niedziela Wielkanocna - 17 V 2015 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, będą one przeznaczone na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Kto chce i może przyjąć na kwaterę młodzież z różnych stron świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r., prosimy zgłaszać się po deklaracje zakwaterowania do kancelarii parafialnej.

Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek w ramach akcji "Kilometry Dobra" na rzecz Ośrodka dla Niepełnosprawnych Dzieci (OREW) w Supraślu, prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.

1.Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas III obu naszych Parafii w liczbie 42 przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości w tym szczególnie Siostrze Agnieszce i ks. Karolowi. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za sprzątanie, przygotowanie kościoła do tej Uroczystości jak również za dar ołtarza na rzecz naszej świątyni. W białym tygodniu (do piątku włącznie) dzieci uczestniczą we Mszach św. o godz. 18.00.

2.W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed tą uroczystością podczas nabożeństwa majowego odprawiana jest Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy wiernym, iż kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3.Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej oraz Odnowa w Duchu Świętym zapraszają na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie będzie miało miejsce w sobotę 23 maja br. o godz. 20.00 w katedrze białostockiej. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec.

4.Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego". Dziś między innymi:

•Poznajcie Żydów, którzy uznali w Jezusie Mesjasza

•Prześwietlamy kandydatów na prezydenta Rzeczypospolitej

•François Michelin – producent opon i żarliwy katolik

Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie prosimy, byście nie pozwalali, aby Wasze dzieci wyjmowały kamyki z izolacji wokół kościoła i wrzucały na trawnik, gdyż w przypadku dostania się kamyka w element tnący kosiarki, może on spowodować kontuzję osoby koszącej trawę, jak i uszkodzenie kosiarki.

A poza tym kamyki leżące w trawie lub na chodniku nie podnoszą estetyki otoczenia świątyni.

Bardzo prosimy o dostosowanie się do tej prośby!