Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

Przyjdź Duchu Święty ja pragnę

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 24 V 2015 r. - o godz. 15.00, będzie sprawowana w niedziele i uroczystości, Msza Święta w Ignatkach-Osiedle przy Krzyżu Misyjnym obok "Ostrej Górki"

1. Kto chce i może przyjąć na kwaterę młodzież z różnych stron świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r., prosimy zgłaszać się po deklaracje zakwaterowania do kancelarii parafialnej.

2. Dziś za odmówienie hymnu " O Stworzycielu, Duchu, przyjdź", można uzyskać odpust zupełny.

3. Dziś jest dzień modlitwy za Kościół Katolicki w Chinach.

4. Od dzisiaj, przez cały okres letni, o godz. 15.00, będzie sprawowana w niedziele i uroczystości, Msza Święta w Ignatkach-Osiedle przy Krzyżu Misyjnym obok "Ostrej Górki". Serdecznie zapraszamy!

5. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar ołtarza na rzecz naszej świątyni w wysokości 3.225,- zł.

6. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (25 V) - drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 oraz 18.00. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 6.45.

- we wtorek (26 V) wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera. Jest to także Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych matkach.

- w czwartek (28 V) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

- w piątek (29 V) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy. W tym dniu o godz. 16.30 w Katedrze alumni naszego Seminarium przyjmą święcenia diakonatu.

- za tydzień (31 V) przed kościołem wolontariusze Fundacji "Pomóż im " będą zbierać ofiary do puszek na rzecz hospicjum dzieci chorych na nowotwory.

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego". Dziś między innymi:

•obrazek z modlitwą do św. Rity - patronki od spraw beznadziejnych, której kult cieszy się ogromną popularnością; •Czy Polska powinna przyjmować imigrantów z Afryki? •Jak wymodlić dobrego męża i dobrą żonę? •a w "Małym Gościu Niedzielnym" - wyjątkowa dekoracja do okna na Boże Ciało.

8. Spotkanie wszystkich ministrantów w najbliższy wtorek 26 maja po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie prosimy, byście nie pozwalali, aby Wasze dzieci wyjmowały kamyki z izolacji wokół kościoła i wrzucały na trawnik, gdyż w przypadku dostania się kamyka w element tnący kosiarki, może on spowodować kontuzję osoby koszącej trawę, jak i uszkodzenie kosiarki.