Aktualności

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Najświętszej Trójcy

| dodał:

9 Niedziela zwykła - 31 V 2015 r. - Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2. Dziś przed kościołem wolontariusze z Fundacji "Pomóż im" zbierają ofiary do puszek na rzecz hospicjum dla dzieci chorych na nowotwory.

3. Kto chce i może przyjąć na kwaterę młodzież z różnych stron świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r., prosimy zgłaszać się po deklaracje zakwaterowania do kancelarii parafialnej.

4. Przez cały okres letni, o godz. 15.00, będzie sprawowana w niedziele i uroczystości, Msza Święta w Ignatkach-Osiedle przy Krzyżu Misyjnym obok "Ostrej Górki". Dziś, na zakończenie nabożeństw majowych, po Mszy św. o godz. 15.00, odbędzie się ognisko - będą kiełbaski, gry i zabawy dla dzieci oraz niespodzianki. Zaprasza ks. prob. Bogusław.

5. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (1 VI) wspomnienie św. Justyna, Męczennika. W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Otoczmy miłością i modlitwą wszystkie dzieci.

Jutro rozpoczyna się nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa - codziennie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy!

- w środę (3 VI) wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników;

- w czwartek (4 VI) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego, a w kaplicy Sióstr o godz. 7.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy, przygotowanych wokół kościoła. Tradycyjnie prosimy, aby ołtarze przygotowali mieszkańcy Ignatek-Osiedla, Hryniewicz, Nowego Miasta (bloki) i Nowego Miasta (domy). Przygotowanie ołtarzy można rozpocząć od godz. 14.00. Przez całą oktawę Bożego Ciała będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne i Procesja wokół kościoła - codziennie (także w niedzielę, 7 VI) po Mszy św. wieczornej. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. w Ignatkach-Osiedle o godz. 15.00.

- w piątek (5 VI) wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.

- w tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca. Kapłani odwiedzą chorych z Komunią św. w pierwszy piątek od godz. 9.00.

6. Za dwa tygodnie, w niedzielę (14 VI) w godz. 14.00 do 18.00 odbędzie się FESTYN RODZINNY, na który serdecznie zapraszamy całe rodziny z obu parafii!

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego". Dziś między innymi:

•w jakim domu wychował się Andrzej Duda, nowy prezydent RP?

•o tajemniczych okolicznościach śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego;

•afera taśmowa wstrząsnęła Polską; •kościół w mieście niewierzących.

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!