Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

10 Niedziela zwykła - 7 VI 2015 r.

10 Niedziela zwykła - 7 VI 2015 r.

1. Dziś ofiary zebrane do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Kto chce i może przyjąć na kwaterę młodzież z różnych stron świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r., prosimy zgłaszać się po deklaracje zakwaterowania do kancelarii parafialnej.

3. Przez cały okres letni, o godz. 15.00, będzie sprawowana w niedziele i uroczystości, Msza Święta w Ignatkach-Osiedle przy Krzyżu Misyjnym obok "Ostrej Górki".

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (8 VI) wspomnienie św. Jadwigi Królowej

- w środę (10 VI) wspomnienie bł. Bogumiła, Biskupa

- w czwartek (11 VI) wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

5. We czwartek (11 VI) zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół (wianuszki). Jednocześnie przypominamy i zapraszamy do uczestnictwa w ostatnich dniach oktawy Bożego Ciała. Po każdej Mszy św. wieczornej śpiewamy Nieszpory Eucharystyczne i uczestniczymy w procesji eucharystycznej. Dziękujemy też mieszkańcom Hryniewicz, Ignatek – Osiedle, Nowego Miasta (bloki) i Nowego Miasta (domy) za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało, a wszystkich wiernym obu parafii za liczne i pobożne uczestnictwo w procesji Bożego Ciała.

6. W piątek (12 VI) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu po Mszy św. wieczornej odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. Za publiczne odmówienie aktu w tym dniu można uzyskać odpust zupełny, a w inne dni odpust cząstkowy.

7. W sobotę (13 VI) Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

8. W przyszłą niedzielę (14 VI) w godz. 14.00 do 18.00 odbędzie się FESTYN RODZINNY przy kościele św. Stanisława BM w Białymstoku, na który serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny koniecznie z dziećmi z obu parafii!

9. . Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

•Papież Franciszek pielgrzymuje do Sarajewa, miasta, w którym zbrodniarze chodzą wolni po ulicach, a miastu grozi kolejny konflikt

•Bezbożność – choroba współczesnej Europy

•Najważniejsza książka polityczna roku

•Dlaczego Irlandczycy przestali słuchać Kościoła i zagłosowali za związkami partnerskimi?

Tematem czerwcowego numeru "Dróg Miłosierdzia" jest parafia. Przedstawione są w nim takie zagadnienia, jak:

•czym jest parafia, jak się kształtowała na przestrzeni wieków, zaangażowanie osób świeckich w parafii, jej pomoc w wychowaniu religijnym dzieci.

• Jeden z artykułów poświęcony jest Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, które w tym miesiącu obchodzi 25 rocznicę swego istnienia.

10. Z racji trwających przygotowań do Synodu na temat rodziny, który odbędzie się w październiku br. oraz zbliżającego się Marszu dla Życia i Rodziny w Białymstoku, który odbędzie się w niedzielę 14 czerwca 2015 r., codziennie, w dniach 7 - 14 czerwca 2015 r., w czasie każdej Mszy Świętej (przed błogosławieństwem), odmawiamy Modlitwę Benedykta XVI w intencji życia i rodziny. Niech to będzie nasz wspólny, duchowy wkład w troskę o obronę życia i rodziny.

modlitwa_Benedykta_XVI_w_intencji_życia_i_rodziny.docx

Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!