Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

11 Niedziela zwykła - 14 VI 2015 r.

1. Dziś w  parafii św. Stanisława BM. w Białymstoku FESTYN RODZINNY przy kościele  w godzinach od 14.00 do 18.00, na który serdecznie zapraszamy całe rodziny, koniecznie z dziećmi.

2. Dziś w Białymstoku odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny.

3. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na renowację naszej świątyni. Będą wykonane: nowy ołtarz, zabudowa ołtarza przy tabernakulum, ambonka, chrzcielnica oraz dwa postumenty pod figury Pana Jezusa i Matki Bożej. Koszt tych prac wyniesie około 160 tys. zł. Termin realizacji do końca kwietnia 2016 r. Prosimy o składanie ofiar na ten cel i serdecznie dziękujemy za wszelkie datki. Bóg zapłać!

4. Kto chce i może przyjąć na kwaterę młodzież z różnych stron świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r., prosimy zgłaszać się po deklaracje zakwaterowania do kancelarii parafialnej.

5. Przez cały okres letni, o godz. 15.00, będzie sprawowana w niedziele i uroczystości, Msza Święta w Ignatkach-Osiedle przy Krzyżu Misyjnym obok "Ostrej Górki".

6. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (15 VI) wspomnienie bł. Jolanty, Zakonnicy;

- w środę (17 VI) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika;

- w następną niedzielę (21 VI) zbiórka do puszek na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

7. Rozpoczyna się rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej informacji na stronie: www.rodzinabialystok.pl.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi: •Bronimy średniowiecza - nie było ono ciemnym okresem, ale klejnotem, który zdarzył się w dziejach świata.

•O młodych, dobrze wykształconych mężczyznach, którzy w Parlamencie Europejskim bronią każdego poczętego życia.

•Jak to się stało, że drużyna z liczącej zaledwie 750 mieszkańców wsi Nieciecza, awansowała do najwyższej ligi piłkarskiej.

Tematem czerwcowego numeru "Dróg Miłosierdzia" jest parafia. Przedstawione są w nim takie zagadnienia, jak:

•czym jest parafia, jak się kształtowała na przestrzeni wieków, zaangażowanie osób świeckich w parafii, jej pomoc w wychowaniu religijnym dzieci.

• Jeden z artykułów poświęcony jest Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, które w tym miesiącu obchodzi 25 rocznicę swego istnienia.

Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!