Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

12 Niedziela zwykła - 21 VI 2015 r.

1. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszki na KUL oraz Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

2. Kto chce i może przyjąć na kwaterę młodzież z różnych stron świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r., prosimy zgłaszać się po deklaracje zakwaterowania do kancelarii parafialnej.

3. Przez cały okres letni, o godz. 15.00, będzie sprawowana w niedziele i uroczystości, Msza Święta w Ignatkach-Osiedle przy Krzyżu Misyjnym obok "Ostrej Górki". Za tydzień po Mszy św. o godz. 15.00 obok "Ostrej Górki" odbędzie się PARAFIALNY FESTYN RODZINNY z okazji 1-szej rocznicy powstania Parafii p.w. św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle. Będzie ognisko, pieczenie kiełbasek, gry, zabawy i konkursy dla dzieci oraz nagrody. Serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu obchodzimy: - w środę (24 VI) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

- w piątek (26 VI) zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w naszym kościele będzie odprawiona o godz. 7.30, na którą serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Będziemy dziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny i prosić o dobre i bezpieczne wakacje.

5. Rozpoczęła się rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej informacji na stronie: www.rodzinabialystok.pl.

6. W dniach 26 - 28 czerwca jest organizowana 35 Piesza Pielgrzymka Różanostocka pod hasłem: "Błogosławieni czystego serca". Białostockie grupy wyruszają w piątek (26 VI) po Mszy św. (o godz. 11.30) w Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę (28 VI) uroczystą Eucharystią. Więcej informacji na stronie internetowej: www.rozanostocka.pl.

Piesza Pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę: _pielgrzymka_na_JG_2015.doc

Piesza Pielgrzymka do Wilna: _piesza_pielgrzymka_do_Wilna_2015.docx

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

•Poradnik dobrego ojca;

•Kiedyś był przestępcą, dzisiaj pisze książki o Jezusie czytane przez miliony na całym świecie;

•Dlaczego posłowie katoliccy nie mogą zagłosować za rządowym projektem ustawy o in vitro?

•W "Małym Gościu Niedzielnym" - dlaczego ojciec Leon Knabit prowadzi bloga? oraz dziennik do zapisywania najważniejszych chwil z wakacji.

Tematem czerwcowego numeru "Dróg Miłosierdzia" jest parafia. Przedstawione są w nim takie zagadnienia, jak:

•czym jest parafia, jak się kształtowała na przestrzeni wieków, zaangażowanie osób świeckich w parafii, jej pomoc w wychowaniu religijnym dzieci.

Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

KOCHANI RODZICE !!!

Bardzo prosimy, nie pozwalajcie dzieciom na wrzucanie kamieni na trawnik przy kościele, ponieważ może to spowodować kontuzję osoby koszącej trawę i uszkodzenie kosiarki !

Bardzo o to prosi Pan, który kosi trawę!!!