Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

13 Niedziela zwykła - 28 VI 2015 r. - FESTYN PARAFIALNY przy "Ostrej Górce" - Ignatki - Osiedle

1. Kto chce i może przyjąć na kwaterę młodzież z różnych stron świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r., prosimy zgłaszać się po deklaracje zakwaterowania do kancelarii parafialnej. 

2. W środę (1 VII) naszą parafię nawiedzą znaki Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Program tych wydarzeń jest następujący:

- godz. 17.30: przywiezienie Symboli ŚDM do naszego kościoła;

- godz. 18.00: uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki w naszym kościele - uwielbienie Krzyża słowami św. Jana Pawła II. Zaproszeni są parafianie z całego dekanatu Białystok - Nowe Miasto.

- godz. 21.00: Apel Jasnogórski, a następnie modlitwa przed Obrazem Matki Bożej i czuwanie przy Krzyżu i Ikonie do godz. 24.00.

- godz. 8.00, w czwartek (2 VII) pożegnanie Symboli ŚDM.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i mieszkańców całego Dekanatu do udziału w tych uroczystościach!

3. W poniedziałek (29 VI) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. Taca w tym dniu na Świętopietrze, czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. W piątek (3 VII) święto św. Tomasza Apostoła. Jest to pierwszy piątek miesiąca lipca. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.

W tym tygodniu pierwszy czwartek (2 VII) i pierwsza sobota (4 VII) lipca.

5. W następną niedzielę (5 VII) po Mszy św. o godz. 11.30 procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele.

Taca w następną niedzielę na Kurię Metropolitalną Białostocką.

6. Przez cały okres letni, o godz. 15.00, będzie sprawowana w niedziele i uroczystości, Msza Święta w Ignatkach-Osiedle przy Krzyżu Misyjnym obok "Ostrej Górki". Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 obok "Ostrej Górki" odbędzie się PARAFIALNY FESTYN RODZINNY z okazji 1-szej rocznicy powstania Parafii p.w. św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle. Będzie ognisko, pieczenie kiełbasek, gry, zabawy i konkursy dla dzieci oraz nagrody. Serdecznie zapraszamy!

7. Rozpoczęła się rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej informacji na stronie: www.rodzinabialystok.pl.

8. XIX Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę (4 VII). Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Pielgrzymi z naszych parafii dołączają się do grupy idącej z Katedry przy rondzie. O godz. 9.00 gromadzimy się przed kościołem i całą grupą idziemy do Ronda X Pułku Ułanów Litewskich. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

9. 29 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl.

10. 23 Piesza Pielgrzymka do Wilna - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl.

11. 4 Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.rowerymka.pl.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi: •Papież Franciszek napisał encyklikę o ekologii Laudato si.

•Polska przemieni Europę - twierdzą zagraniczni rekolekcjoniści.

•Szczegóły dramatycznej akcji ratowniczej w kopalni "Wujek".

•Imigranci z Afryki w drodze do lepszego świata.

Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

KOCHANI RODZICE !!!

Bardzo prosimy, nie pozwalajcie dzieciom na wrzucanie kamieni na trawnik przy kościele, ponieważ może to spowodować kontuzję osoby koszącej trawę i uszkodzenie kosiarki !