Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

14 Niedziela zwykła - 5 VII 2015 r.

1. Kto chce i może przyjąć na kwaterę młodzież z różnych stron świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r., prosimy zgłaszać się po deklaracje zakwaterowania do kancelarii parafialnej. 

2. Dziś jest 1-sza niedziela lipca: po Mszy św. o godz. 11.30 będzie Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele.

Dziś taca na Kurię Metropolitalną Białostocką.

3. Zaproszenie Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego: Trwa peregrynacja po naszej Archidiecezji Symboli Światowych Dni Młodzieży. Krzyż i obraz Matki Bożej były wszędzie uroczyście przyjmowane i czczone. W piątek, dnia 10 lipca br. będą one uroczyście żegnane w katedrze białostockiej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do udziału w tej celebracji.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (6 VII) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej Dziewicy;

- w środę (8 VII) wspomnienie św. Jana z Dukli, Prezbitera;

- w sobotę (11 VII) święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.

5. Przez cały okres letni, o godz. 15.00, będzie sprawowana w niedziele i uroczystości, Msza Święta w Ignatkach-Osiedle przy Krzyżu Misyjnym obok "Ostrej Górki".

6. 29 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl. W zakrystii i kancelarii można się zapisać do GRUPY ZŁOTEJ. Należą do niej ci, którzy z różnych powodów nie mogą pójść, a chcą wesprzeć pielgrzymów oraz powierzyć swoje intencje, w których pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na promocję i organizację pielgrzymki.

7. 23 Piesza Pielgrzymka do Wilna - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl.

8. 4 Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.rowerymka.pl.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

•Dodatek: "Pieśń słoneczna" św. Franciszka z Asyżu.

•Na jakie niegodziwe praktyki pozwala uchwalona przez Sejm ustawa o in vitro.

•Latynoski tydzień papieża Franciszka.

•Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Treści w nim zawarte mówią o bezpiecznym przeżyciu wakacji i zachęcają do budowania więzi z Bogiem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy do lektury!

Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

KOCHANI RODZICE !!!

Bardzo prosimy, nie pozwalajcie dzieciom na wrzucanie kamieni na trawnik przy kościele, ponieważ może to spowodować kontuzję osoby koszącej trawę i uszkodzenie kosiarki !