Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

16 Niedziela zwykła - 19 VII 2015 r. Tydzień Bezpiecznego Kierowcy: 19-26 lipca 2015 r - „Kierujmy się Miłością na Drodze”.

16 Niedziela zwykła - 19 VII 2015 r.

1. Kto chce i może przyjąć na kwaterę młodzież z różnych stron świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r., prosimy zgłaszać się po deklaracje zakwaterowania do kancelarii parafialnej.

2. Tydzień Bezpiecznego Kierowcy: 19-26 lipca 2015 r. W Tygodniu św. Krzysztofa - patrona kierowców, apelujemy wraz Policją o ostrożną, rozważną jazdę i prosimy, aby tak potem zostało na co dzień. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpieczniej. Zachęcamy, aby w całym kraju propagowane było hasło Krajowego Duszpasterstwa Kierowców: „Kierujmy się Miłością na Drodze".

apel_do_kierowcow_2015.pdf

program_tydzien_bezpiecznego_kierowcy_2015.pdf

3. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (20 VII) wspomnienie bł. Czesława, Prezbitera

- w środę (22 VII) wspomnienie św. Marii Magdaleny

- w czwartek (23 VII) święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy

- w piątek (24 VII) wspomnienie św. Kingi, Dziewicy

- w sobotę (25 VII) wspomnienie św. Jakuba, Apostoła. Również w tym dniu wspomnienie św. Krzysztofa, Męczennika. Dzień kierowcy i błogosławieństwo pojazdów przy naszym kościele odbędzie się w nastepną niedzielę 26 VII po każdej Mszy św.

4. 29 Białostocka Piesza Pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę wyruszy 30 lipca br. z katedry o godz. 6.00 - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl. W zakrystii i kancelarii można się zapisać do GRUPY ZŁOTEJ. Należą do niej ci, którzy z różnych powodów nie mogą pójść, a chcą wesprzeć pielgrzymów oraz powierzyć swoje intencje, w których pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na promocję i organizację pielgrzymki.

5. 23 Piesza Pielgrzymka do Wilna - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl.

6. 4 Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.rowerymka.pl.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

•Co to jest naprotechnologia? Z jaką skutecznością leczy niepłodność? I dlaczego Narodowy Fundusz Zdrowia jej nie refunduje?

•O znanych muzykach rokowych, którzy wyrastali w środowiskach dalekich od Kościoła, a dzisiaj otwarcie opowiadają o wartościach, które znaleźli w Ewangelii

•jak nieśmiałego chłopca przemienić w dzielnego

Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Treści w nim zawarte mówią o bezpiecznym przeżyciu wakacji i zachęcają do budowania więzi z Bogiem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy do lektury!

Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!