Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

17 Niedziela zwykła - 26 VII 2015 r. - poświecenie pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św.

1. Dziś po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów mechanicznych na parkingu przy kościele i po drugiej stronie ulicy Wiadukt. Przy poświeceniu są zbierane ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy, pracujących w różnych krajach świata, a każdy kierowca otrzymuje obrazek św. Krzysztofa.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w środę (29 VII) wspomnienie św. Marty

- w piątek (31 VII) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Prezbitera

- w sobotę (1 VIII) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła. Pamiętajmy, że rozpoczyna się sierpień i jest on miesiącem trzeźwości.

3. Za tydzień (2 sierpnia) - pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 Różaniec mężczyzn w kościele. Taca w przyszłą niedzielę na KUL i Centrum Formacji Pastoralno - Katechetycznej w Białymstoku.

4. 29 Białostocka Piesza Pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę wyruszy w czwartek 30 lipca br. z katedry o godz. 6.00 - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl. W zakrystii i kancelarii można się zapisać do GRUPY ZŁOTEJ. Należą do niej ci, którzy z różnych powodów nie mogą pójść, a chcą wesprzeć pielgrzymów oraz powierzyć swoje intencje, w których pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na promocję i organizację pielgrzymki.

5. 23 Piesza Pielgrzymka do Wilna - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl.

6. 4 Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.rowerymka.pl.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

•Co Bóg złączył... Rozmowa z Gerhardem Ludwigiem Mullerem, prefektem Kongregacji Doktryny Wiary

•Granice otwartych granic. Czy Polska powinna mieć prawo wyboru tylko jednej grupy uchodźców: chrześcijan, a nie muzułmanów?

•Dlaczego biorą dopalacze?

•Francja - protest przeciwko przekazywaniu opuszczonych kościołów muzułmanom

•Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Treści w nim zawarte mówią o bezpiecznym przeżyciu wakacji i zachęcają do budowania więzi z Bogiem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy do lektury!

Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pięknych wakacji i urlopów.

Duszpasterze.