Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

18 Niedziela zwykła - 2 VIII 2015 r. Sierpień miesiącem abstynencji i trzeźwości

1. Dziś 1 -sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 Różaniec KŻR w kościele.

W dzisiejszym dniu wierni mogą uzyskać odpust zupełny "Porcjunkuli". Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

2. Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby uzależnione i członków ich rodzin oraz wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość narodu, do uczestnictwa w rekolekcjach trzeźwościowych, które odbędą się w następujących parafiach:

- Parafia św. Kazimierza w Białymstoku: w dniach 21 - 23 sierpnia

- Parafia Narodzenia NMP w Krypnie: również w dniach 21 - 23 sierpnia

- Parafia NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach: w dniach 28 - 30 sierpnia

 Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie duszpasterstwotrzezwosci.pl, w zakładce: pełne kalendarium na 2015 rok.

Tekst Apelu Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości o abstynencję w sierpniu 2015 roku "Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu" do odczytania w niedzielę 2 sierpnia 2015 roku.

A pel_zespolu_kep_ds._apostolstwatrzezwosci_o_abstynencj.pdf

3. Dzisiejsza taca na KUL i Centrum Formacji Pastoralno - Katechetycznej w Białymstoku. Za tydzień ofiary z tacy będą przeznaczone na prace związane z wyposażeniem prezbiterium i bocznych ołtarzy  kościoła św. Stanisława BM w Białymstoku. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4. Caritas Archidiecezji Białostockiej prosi o włączenie się w tegoroczną akcję "Tornister pełen uśmiechów". Polega ona na skompletowaniu wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej Archidiecezji. W kancelarii są nowe, puste plecaki, które trzeba wypełnić niezbędnymi artykułami szkolnymi i zwrócić do parafii. Następnie zostaną one przekazane do siedziby Caritas, do dnia 20 sierpnia 2015 roku.

5. Ze względu na rekolekcje zamknięte dla Sióstr Zakonnych od 4 do 11 VIII nie będzie odprawiana Msza św. dla wiernych w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Białymstoku, przy ul. Zielnej 16. Wcześniej przyjęta intencja Mszy św. zamówiona na 10 VIII może być odprawiona w kościele parafialnym. W tej sprawie prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii osób zainteresowanych w celu uzgodnienia zmiany miejsca odprawienia tejże Mszy św.

6. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (4 VIII) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Prezbitera;

- w czwartek (6 VIII) święto Przemienienia Pańskiego oraz dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w 1 - szy czwartek miesiąca.

- Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w 1 - szy piątek miesiąca (7 VIII). W tym dniu kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00;

- w sobotę (8 VIII) wspomnienie św. Dominika, Prezbitera.

7. 23 Piesza Pielgrzymka do Wilna - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl.

8. 4 Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.rowerymka.pl

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

•Jak "zamordowano" dzieło, które mogło otrzeźwić Polskę

•Węgierskim Tropem. Dlaczego bankowcy i wielkie sieci handlowe powinny bać się rządów Prawa i Sprawiedliwości?

•Krótki przewodnik po kościołach chrześcijańskich w Syrii

•Uchodźcy w Polsce - czy mamy się czego bać?

•W Anglii mieszka i pracuje tysiące Polaków. Niewiele widzą o historii tamtejszego Kościoła katolickiego. Jest miejsce w Londynie, którego nie odwiedzają turyści - Drzewo Męczenników. Zasługuje ono na pamięć i modlitwę. Dlaczego?

•Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Treści w nim zawarte mówią o bezpiecznym przeżyciu wakacji i zachęcają do budowania więzi z Bogiem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy do lektury!

Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pięknych wakacji i urlopów.

Duszpasterze.