Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

21 Niedziela zwykła - 24 VIII 2014 r.

21 Niedziela zwykła - 24 VIII 2014 r.

1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na remont wnętrza naszego kościoła św. Stanisława. Dzięki Waszej ofiarności prace mogą być kontynuowane.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (26 VIII) uroczystość NMP Częstochowskiej. Jest to Dzień modlitwy za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie, obchodzony pod hasłem: "Dzisiaj wszyscy jesteśmy chrześcijanami z Bliskiego Wschodu". Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. W tym dniu odnawiamy Jasnogórskie Śluby Narodu.

- w środę (27 VIII) wspomnienie św. Moniki;

- w czwartek (28 VIII) wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;

- w piątek (29 VIII) wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. Dnia 28 sierpnia w godzinach od 17.00 do 21.00 przy białostockiej Katedrze odbędzie się koncert charytatywny podsumowujący akcję "Tornister pełen uśmiechów", organizowany przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. Wystąpią: schola Winnica, zespół Whitestock oraz TGD. Podczas koncertu będą wydawane wyprawki szkolne dzieciom z rodzin potrzebujących, a także będą zbierane dary w postaci artykułów szkolnych. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie.

4. Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na "Rekolekcje Sierpniowe", które odbędą się w dniach 29 - 31 sierpnia b.r. w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach. Poprowadzą je Ojcowie Kapucyni z Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Archidiecezji Białostockiej.

5. 30 Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę (6 IX) o godz. 7.30 spod białostockiej Katedry. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy na pielgrzymkę z naszej parafii prowadzi Ks. Karol.

6. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- płyta z pierwszą częścią "Dzienniczka" św. siostry Faustyny;

- papież Franciszek w Korei - podsumowanie pielgrzymki;

- co dzieje się w oblężonym Doniecku? - rozmowa z ks. Mikołajem Pileckim.

7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, pomyślnego tygodnia oraz pięknych wakacji, które - niestety - już się kończą!

Duszpasterze.