Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

21 Niedziela zwykła - 23 VIII 2015 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (24 VIII) święto św. Bartłomieja, Apostoła;

- w środę (26 VIII) uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45.

- w czwartek (27 VIII) wspomnienie św. Moniki;

- w piątek (28 VIII) wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;

- w sobotę (29 VIII) wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Dziś, w Świętej Wodzie, o godz. 15.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji 35 rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".

3. Msza Święta w 95 rocznicę Bitwy Białostockiej 1920 r., zostanie odprawiona dziś o godz. 17.00 przy Pomniku Ofiar Wojny Polsko-Bolszewickiej 1920 r. - ul. Gen. Stanisława Maczka.

4. Trwa miesiąc trzeźwości - sierpień. Zachęcamy wszystkich do trzeźwości i abstynencji w tym czasie.

5. 31. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę (5 IX) o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. W tym roku obchodzimy XXX rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Zapisy na pielgrzymkę w naszej parafii prowadzi Ks. Karol (od następnej niedzieli).

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na finał akcji Tornister pełen uśmiechów - koncert charytatywny, w poniedziałek (31 VIII) na plac przed Teatrem Dramatycznym. Od godziny 14.00 wystąpią: schola Boże Echo, Winnica, Stare Dobre Małżeństwo oraz zespół Happysad. Na dzieci czekają liczne atrakcje: gry i zabawy plenerowe oraz profesjonalne animacje. Wejściówki na koncert Starego Dobrego Małżeństwa, w Teatrze Dramatycznym, można odebrać w biurze Caritas przy ul. Warszawskiej 32. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

7. Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Białymstoku (ul. Klepacka) buduje nowy kościół. Do budowy wykorzystuje wyłącznie starą cegłę. Jeśli ktoś posiada do zbycia taki materiał, prosimy o kontakt pod nr telefonu: 881 - 966 - 335.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- o kapelanach prezydentów Rzeczypospolitej - kim byli i jaką rolę spełniali.

- książka "O naśladowaniu Chrystusa" nawróciła więcej osób, niż zawiera liter

 - za tydzień będzie dołączona w formie audiobooka do kolejnego numeru "Gościa Niedzielnego".

- o nowych szczegółach zamachu na papieża Jana Pawła II - do dzisiaj nie ma pewności, ile strzałów oddano do Papieża.

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pięknych wakacji i urlopów!

Duszpasterze.