Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (1 IX) wspomnienie bł. Bronisławy, Dziewicy. W tym dniu rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 8.00, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, katechetów i nauczycieli. Tego dnia wspominamy także 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej i modlimy się w intencji poległych w obronie ojczyzny oraz o pokój na całym świecie.

- w czwartek (3 IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża; jest to pierwszy czwartek miesiąca - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;

- w pierwszy piątek (4 IX) nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Kapłani odwiedzą chorych z Komunią Świętą od godz. 9.00;

- w pierwszą sobotę (5 IX) nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.30 i 18.00;

- w następną niedzielę (6 IX) po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15. różaniec mężczyzn w kościele. Serdecznie zapraszamy mężczyzn do tego KŻR, które modli się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kościele.

- za tydzień (6 IX) taca na Kurię Metropolitalną Białostocką, a przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na pomoc dla Radia Maryja i TV TRWAM.

2. 31. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę (5 IX) o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. W tym roku obchodzimy XXX rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Zapisy na pielgrzymkę w naszej parafii prowadzi Ks. Karol (od dziś).

3. Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na finał akcji Tornister pełen uśmiechów - koncert charytatywny, w poniedziałek (31 VIII) na plac przed Teatrem Dramatycznym. Od godziny 14.00 wystąpią: schola Boże Echo, Winnica, Stare Dobre Małżeństwo oraz zespół Happysad. Na dzieci czekają liczne atrakcje: gry i zabawy plenerowe oraz profesjonalne animacje. Wejściówki na koncert Starego Dobrego Małżeństwa, w Teatrze Dramatycznym, można odebrać w biurze Caritas przy ul. Warszawskiej 32. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

4. Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Białymstoku (ul. Klepacka) buduje nowy kościół. Do budowy wykorzystuje wyłącznie starą cegłę. Jeśli ktoś posiada do zbycia taki materiał, prosimy o kontakt pod nr telefonu: 881 - 966 - 335.

5. Rozpoczyna się katecheza parafialna organizowana dla obu parafii, przygotowująca do Bierzmowania i I Komunii Świętej. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą się odbywały w każdą 2 niedzielę miesiąca (najbliższe 13 IX) o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele (najbliższe 20 IX - obecność obowiązkowa z rodzicami). Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej, będą miały spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele. Spotkania odbywają się w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku przy ul. Wiadukt 2B.

6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- niewielka książka Tomasza a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa" nawróciła więcej osób, niż zawiera liter. - nagrana na płytę została dołączona do dzisiejszego "Gościa Niedzielnego". Słuchaj, a zbliż się do Boga!

- wiele opustoszałych klasztorów w Europie zamienianych jest na hotele lub restauracje, tymczasem benedyktyńskie opactwo we Francji przeżywa rozkwit i przejmuje inne upadające klasztory;

- bogatej Europie brakuje pomysłu, co zrobić i jak zatrzymać wielką falę imigrantów uciekających przed biedą i wojną - rep

ortaż z Serbii i granicy węgierskiej.

W najnowszym "Małym Gościu Niedzielnym":

- audiobook "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego - pełna przygód powieść, która jednocześnie jest lekturą szkolną dla szóstoklasistów;

- książki, które każdy młody katolik powinien przeczytać.

7. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.