Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

23 Niedziela zwykła - 6 IX 2015 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca września:

- po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła;

- o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele.

2. Dziś taca na Kurię Metropolitalną Białostocką, a przed kościołem zbiórka do puszki na pomoc dla RADIA MARYJA i TV TRWAM.

Za tydzień (13 IX) ofiary na tacę będą przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele, a przed wejściem będą zbierane ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (8 IX) święto Narodzenia NMP, czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. W tym dniu może być poświęcenie ziarna siewnego. Kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.

- w sobotę (12 IX) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

- w następną niedzielę (13 IX) po Mszy św. wieczornej zebranie Parafialnego Zespołu CARITAS w sali na plebanii.

4. Pierwsza powakacyjna zbiórka wszystkich ministrantów odbędzie się w poniedziałek (7 IX) po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast kandydaci na ministrantów zgłoszą się do Ks. Karola w następną niedzielę (13 IX) po Mszy św. o godz. 11.30.

5. W piątek (11 IX) b.r. o godz. 10.00 w Białymstoku przy Pomniku Katyńskim (przy Filharmonii) rozpocznie się XV MARSZ ŻYWEJ PAMIĘCI POLSKIEGO SYBIRU pod hasłem: "Zakończenie wojny - nowe zniewolenie". Przejdzie on do kościoła p.w. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11.00 Mszę Świętą odprawi Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Do udziału w Marszu i we Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.

6. Piesza Pielgrzymka z krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę (12 IX) b.r. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00.

7. Pielgrzymka Parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Świętej Wody odbędzie się w niedzielę (13 IX) według następującego porządku:

- godz. 11.00 - Różaniec;

- godz. 12.00 - Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Seniora Stanisława Szymeckiego.

Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie.

8. Rozpoczyna się katecheza parafialna, przygotowująca do Bierzmowania i I Komunii Świętej. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą się odbywały w każdą 2 niedzielę miesiąca (najbliższe 13 IX) o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele (najbliższe 20 IX - obecność obowiązkowa z rodzicami). Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej, będą miały spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele. Wszystkie zapisy na katechezę parafialną na pierwszym spotkaniu w kościele.

9. Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku, zaprasza osoby poszukujące pracy na Lokalne Targi Pracy, które odbędą się 25. 09. 2015 r. w godz. 10.00 - 14.00 w Trypuciach w świetlicy wiejskiej, gmina Turośń Kościelna. Zainteresowani, w ich trakcie, będą mogli zapoznać się z ofertami pracy, jak również bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami firm, a także, korzystając z pomocy doradcy zawodowego, będą mieli możliwość profesjonalnie przygotować dokumenty aplikacyjne. Jednocześnie, korzystając z obecności przedstawicieli instytucji szkoleniowych, będą mogli uzyskać informacje dotyczące możliwości zdobycia nowych uprawnień, umiejętności zawodowych lub przekwalifikowania zawodowego. Organizatorzy zapewniają również możliwość opieki nad dziećmi.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- Abp Stanisław Gądecki: jako pasterze nie możemy milczeć;

- Wybory 25 października - niespodzianki na listach kandydatów;

- pociąg wyładowany złotem - prawda czy kaczka dziennikarska?

- co można zrobić z narastającą falą imigrantów do Europy?

11. Ukazał się wrześniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Poświęcony on jest między innymi najnowszej encyklice papieża Franciszka "Laudato si", mówiącej o potrzebie troski o człowieka i stworzony świat; w numerze wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury!

12. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.