Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

24 Niedziela zwykła - 13 IX 2015 r.

1. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na planowane prace renowacyjne w naszym kościele (nowe ołtarze, ambona, ołtarze boczne, chrzcielnica, remont organów), a przed wejściem są zbierane ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

2. Dziś po wieczornej Mszy św. zebranie Parafialnego Zespołu CARITAS w sali na plebanii.

3. Dziś rozpoczyna się V Tydzień Wychowania pod hasłem: "Wychowywać do pełni człowieczeństwa". Kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców przypadają środę, piątek i sobotę (16, 18 i 19 IX).

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (14 IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- we wtorek (15 IX) wspomnienie NMP Bolesnej;

- w środę (16 IX) wspomnienie św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, Męczenników;

- w piątek (18 IX) święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski.

5. Dziś rozpoczyna się katecheza parafialna, przygotowująca do Bierzmowania i Pierwszej Komunii Świętej. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą się odbywały w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele (najbliższe 20 IX - obecność obowiązkowa z rodzicami). Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej, będą miały spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele (najbliższe 27 IX). Wszystkie zapisy na katechezę parafialną na pierwszym spotkaniu w kościele.

6. Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku, zaprasza osoby poszukujące pracy na Lokalne Targi Pracy, które odbędą się w piątek (25 IX b.r.) w godz. 10.00 - 14.00 w Trypuciach w świetlicy wiejskiej, gmina Turośń Kościelna. Zainteresowani, w ich trakcie, będą mogli zapoznać się z ofertami pracy, jak również bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami firm, a także, korzystając z pomocy doradcy zawodowego, będą mieli możliwość profesjonalnie przygotować dokumenty aplikacyjne. Jednocześnie, korzystając z obecności przedstawicieli instytucji szkoleniowych, będą mogli uzyskać informacje dotyczące możliwości zdobycia nowych uprawnień, umiejętności zawodowych lub przekwalifikowania zawodowego. Organizatorzy zapewniają również możliwość opieki nad dziećmi.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- o nowej wędrówce ludów - tysiące uchodźców zmierzają do Europy;

- górnicy czekają na spełnienie rządowych obietnic;

- rozgrzeszenie z grzechu aborcji - rewolucji nie będzie;

- o cnocie czystości, która jest warunkiem miłości i zdrowych relacji między mężczyzną a kobietą.

8. Ukazał się wrześniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Poświęcony on jest między innymi najnowszej encyklice papieża Franciszka "Laudato si", mówiącej o potrzebie troski o człowieka i stworzony świat; w numerze wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury!

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.