Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

25 Niedziela zwykła - 20 IX 2015 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (21 IX) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

- w środę (23 IX) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, Prezbitera ;

- w piątek (25 IX) wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Prezbitera

2. Msza Święta z okazji święta Służby Celnej i Skarbowej będzie sprawowana w poniedziałek (21 IX b.r.) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Zapraszamy pracowników Służb Celnych i Skarbowych oraz ich rodziny. Nadgraniczna piesza pielgrzymka pracowników Służb Celnych oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę (26 IX b.r.). Pielgrzymka wyruszy z Kuźnicy o godz. 9.00, a zakończy się Mszą Świętą w Sokółce o godz. 18.00.

3. Msza Święta w intencji nowo powstałej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Filipa Nereusza w Archidiecezji Białostockiej będzie sprawowana we wtorek (22 IX b.r.) o godz. 18.00 w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku. Eucharystii przewodniczyć będzie Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki, a homilię wygłosi ks. Krzysztof Kralka.

4. W czwartek (24 IX) o godz. 18.00 nastąpi inauguracja roku formacyjnego wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca naszej parafii. Od tego roku wszyscy parafianie mogą składać, napisane na kartce, intencje modlitwy do pudełka przy wejściu do świątyni. W tych intencjach będzie się modlić diakonia modlitwy Przyjaciół Oblubieńca.

5. W dniach 26 - 27 IX 2015 r. odbędzie się XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Trwa rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/16. Zapisy do 2 X 2015 r. w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2 w Białymstoku.

6. Uroczysta Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę (27 IX b.r.) o godz. 11.00 w kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.

7. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą się odbywały w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele (najbliższe dziś). Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej, będą miały spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele (najbliższe 27 IX). Wszystkie zapisy na katechezę parafialną na pierwszym spotkaniu w kościele. Program katechezy parafialnej znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: www.stanislaw.bialystok.opoka.org.pl .

8. Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku, zaprasza osoby poszukujące pracy na Lokalne Targi Pracy, które odbędą się w piątek (25 IX b.r.) w godz. 10.00 - 14.00 w Trypuciach w świetlicy wiejskiej, gmina Turośń Kościelna.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- o nowych zasadach orzekania o nieważności małżeństwa, które upraszczają i przyśpieszają procedury sądowe - ogłosił je papież Franciszek;

- polski Kościół już pomaga uchodźcom z Syrii i Iraku;

- o Magdalenie Buczek, która mimo całkowitego uzależnienia fizycznego od innych, skończyła studia i pracuje jako dziennikarka;

- jak rozumieć słowa, że żony mają być poddane mężom.

10. We wrześniowym numerze "Dróg Miłosierdzia" o najnowszej encyklice papieża Franciszka "Laudato si", mówiącej o potrzebie troski o człowieka i stworzony świat oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury!

11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.