Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

26 Niedziela zwykła - 27 IX 2015 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (28 IX) wspomnienie św. Wacława, Męczennika;

- we wtorek (29 IX) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- w środę (30 IX) wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła;

- w czwartek (1 X) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła; jest to pierwszy czwartek miesiąca - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

- w czwartek (1 X) rozpoczyna się nabożeństwo różańcowe. Będzie ono odprawiane codziennie o godz. 17.30, pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą w kościele św. Stanisława w Białymstoku, a na "Ostrej Górce" w Ignatkach - Osiedle przy Krzyżu o godz. 17.00 w dni powszednie, natomiast w niedzielę po Mszy św. w tym miejscu o godz. 15.00.  Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę!

- w piątek (2 X) wspomnienie św. Aniołów Stróżów; jest to pierwszy piątek miesiąca - kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.

- 3 X - pierwsza sobota miesiąca - czcimy Niepokalane Serce NMP.

2. Za tydzień (4 X) pierwsza niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 11.30 ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 Różaniec KŻR mężczyzn w kościele. W następną niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na CARITAS parafialną.

3. Trwa rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/16. Zapisy do 2 X 2015 r. w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2 w Białymstoku.

4. Program katechezy parafialnej przed Bierzmowaniem i Pierwszą Komunią Świętą znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: www.stanislaw.bialystok.opoka.org.pl .

5. Serdecznie zapraszamy chłopców po I Komunii św. i starszych do grona ministrantów. Zapisy kandydatów na ministrantów u ks. Karola. Zapraszamy też chętnych do scholi dziecięcej. Najbliższe spotkanie scholi w dziś o 10.30 w sali na plebanii.

6. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- o Archaniołach - kim są i jaką mają moc?, a także obrazek z modlitwą do św. Michała Archanioła;

- dlaczego uchodźcy z Azji i Afryki właśnie teraz masowo ruszyli do Europy?

- rozmowa z aktorką, która chce być świętą.

W "Małym Gościu Niedzielnym":

- zachęta do modlitwy różańcowej w październiku za prześladowanych chrześcijan;

- relacja z jedynej na świecie pielgrzymki na rolkach i hulajnogach.

W zakrystii jest do nabycia kilka bardzo pięknych kalendarzy "Gościa Niedzielnego" na rok 2016.

7. We wrześniowym numerze "Dróg Miłosierdzia" o najnowszej encyklice papieża Franciszka "Laudato si", mówiącej o potrzebie troski o człowieka i stworzony świat oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury!

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.