Aktualności

Ogłoszenia parafialne - Nabożeństwo Różańcowe w Ignatkach - Osiedle przy Krzyżu Misyjnym

| dodał:

27 Niedziela zwykła - 4 X 2015 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca października: - po Mszy św. o godz. 11.30 ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna wokół kościoła św. Stanisława; - o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele; - przed kościołem zbiórka do puszek na CARITAS parafialną.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (5 X) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy;

- w środę (7 X) wspomnienie NMP Różańcowej;

- w piątek (9 X) wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa.

3. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele św. Stanisława BM. jest odprawiane codziennie o godz. 17.30, pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

Różaniec w kaplicy Sióstr (ul. Zielna 16): w niedziele o godz. 7.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 6.45.

Różaniec w Ignatkach-Osiedle (przy Krzyżu Misyjnym): w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę!

4. Za tydzień (11 X) obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - patron rodziny". W tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierający zdolną młodzież z ubogich rodzin.

5. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę (11 X) o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej.

6. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada 2015 r.: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na bocznych ołtarzach oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. Program katechezy parafialnej przed Bierzmowaniem i Pierwszą Komunią Świętą znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: www.stanislaw.bialystok.opoka.org.pl .

8. Spotkanie wszystkich ministrantów odbędzie się w poniedziałek (5 X) po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii św. i starszych do grona ministrantów. Zapisy kandydatów na ministrantów u ks. Karola.

9. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- synod biskupów poświęcony rodzinie - nadzieje i obawy;

- Franciszek - pierwszy papież, który przemawiał w Kongresie USA;

- Prezydent Andrzej Duda chce cofnąć emerytalny zegar;

- jak wygląda napływ uchodźców do Europy? Fotoreportaż z wyspy Lesbos.

10. Ukazał się październikowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia".

Tematem przewodnim nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" są misje. Zachęcamy do zgłębienia tematu głoszenia Chrystusa w krajach misyjnych poprzez świadectwo misjonarzy z naszej archidiecezji: księży w Papui-Nowej Gwinei i Argentynie, siostry zakonnej w Republice Środkowoafrykańskiej oraz osób świeckich w Zambii i Kongo. Pokazujemy również jak można wspierać dzieło misji Kościoła i misjonarzy. Zapraszamy do stałych rubryk czasopisma pogłębiających wiedzę religijną oraz do odmawiania, zamieszczonej na ostatniej stronie, modlitwy w intencji Synodu Biskupów nt. rodziny, który odbywa się w dniach 4-25 października w Watykanie. Zapraszamy do lektury!

11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.