Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

28 Niedziela zwykła - 11 X 2015 r.

1. Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - patron rodziny". Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierający zdolną młodzież z rodzin wielodzietnych i ubogich.

Dzisiejsze ofiary na tacę są zbierane na prace remontowe w naszym kościele. BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary!

Dziś po wieczornej Mszy św. zebranie Parafialnego Zespołu CARITAS w sali na plebanii.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana;

- w środę (14 X) Dzień Edukacji Narodowej - modlimy się za nauczycieli i wychowawców;

- w czwartek (15 X) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;

- w piątek (16 X) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

- w sobotę (17 X) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

3. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie dziś o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej.

4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza Pracowników Służby Zdrowia na Uroczystą Mszę Świętą w Święto patronalne św. Łukasza do Bazyliki Katedralnej w Białymstoku w niedzielę (18 X 2015 r.) o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę (18 X) w naszym kościele odbędzie się WIECZÓR CHWAŁY - o godz. 18.00 Msza św., a o godz. 19.00 - uwielbienie PANA JEZUSA.

6. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada 2015 r.: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na bocznych ołtarzach oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- Zelia i Ludwik Martin - błogosławieni rodzice św. Teresy z Lisieux, którzy będą kanonizowani podczas synodu o rodzinie;

- jak rząd Ewy Kopacz niszczy kopalnię "Bogdanka";

- Kim Davies - wtrącona do więzienia za wierność sumieniu.

8. Ukazał się październikowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia", którego tematem przewodnim są misje. W numerze świadectwa misjonarzy z naszej archidiecezji: księży pracujących w Papui-Nowej Gwinei i Argentynie, siostry zakonnej z Republiki Środkowoafrykańskiej oraz Pani Dr Elżbiety Młyńskiej - naszej parafianki - która odbyła pielgrzymkę do Demokratycznej Republiki Konga i dzieli się swoimi przeżyciami. Zapraszamy do lektury!

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.