Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

22 Niedziela zwykła - 31 VIII 2014 r.

22 Niedziela zwykła - 31 VIII 2014 r.

1. Dziś przed kościołem są zbierane ofiary do puszki na pomoc cierpiącym chrześcijanom w Iraku.

2. Parafialna Rodzina Różańcowa zaprasza w każdy wtorek o godz. 17.30 na wspólną modlitwę w intencji rodzin i o pokój na świecie.

3. W tym tygodniu: - w poniedziałek (1 IX) o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, katechetów i nauczycieli. W tym dniu wspominamy 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej i modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny, a także o pokój na całym świecie. - w środę (3 IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;

- 1-szy czwartek (4 IX), 1-szy piątek (5 IX) i 1-sza sobota (6 IX) miesiąca.

4. Za tydzień (7 IX) 1-sza niedziela miesiąca:

- po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła,

- o godz. 15.00 Różaniec mężczyzn w kościele.

5. Rozpoczyna się katecheza parafialna przygotowująca do Bierzmowania i I Komunii Świętej. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą się odbywały w każdą 2 niedzielę miesiąca (najbliższe 14 IX) o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca (najbliższe 21 IX - obecność obowiązkowa z rodzicami). Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej, będą miały spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele.

6. 30 Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę (6 IX) o godz. 7.30 spod białostockiej Katedry. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy na pielgrzymkę z naszej parafii prowadzi Ks. Karol.

7. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa Niedzielnego":

- Koronka za prześladowanych chrześcijan.

- Abp Hoser o powodach suspendowania ks. Lemańskiego.

- Katastrofa smoleńska: urzędnicy powinni być sądzeni.

- czy wojna może być sprawiedliwa?

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.