Aktualności

Ogłoszenia parafialne - Odpust Parafialny w Uroczystość św. Jana Pawł II dnia 22.10.2015 r.

| dodał:

Relikwie Krwi św. Jana Pawła II obecnie przechowywane są w kościele św. Stanisława w Białymstoku

29 Niedziela zwykła - 18 X 2015 r.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: "Od nawrócenia do misji". W naszym kościele SŁOWO o MISJACH wygłosi Pani Dr Elżbieta Młyńska, która podczas wakacji odwiedziła placówki misyjne w Demokratycznej Republice Kongo w Afryce.

Dzisiejsze ofiary na tacę są zbierane na MISJE. BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary!

Dziś przed kościołem rodzina poszkodowana w pożarze mieszkania (z parafii św. Rocha w Białymstoku) zbiera ofiary na pokrycie strat.

2. Dziś w naszym kościele WIECZÓR CHWAŁY: o godz. 18.00 - Msza Święta, a o godz. 19.00 - uwielbienie PANA JEZUSA.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (20 X) wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera;

- w środę (21 X) wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa;

- w czwartek (22 X) wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.

W tym dniu Parafia pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle przeżywa ODPUST ku czci swego Wielkiego Patrona. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła św. Stanisława BM. Na zakończenie nabożeństwa będzie możliwość uczczenia Relikwii św. Jana Pawła II poprzez ich ucałowanie. Natomiast za tydzień, w niedzielę (25 X) w Ignatkach - Osiedle po Mszy Świętej o godz. 15.00 odbędzie się FESTYN RODZINNY. Serdecznie zapraszamy wszystkich na te uroczystości!

4. W najbliższą niedzielę (25 X) obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. W naszym kościele na zakończenie Tygodnia Misyjnego wystąpią dzieci z Przedszkola Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny wraz z rodzicami i wychowawcami.

5. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada 2015 r.: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na bocznych ołtarzach oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- Wybory 2015 - partie w sprawach sumienia;

- św. Jan Paweł II - akt zawierzenia Sercu Jezusa;

- handel ludźmi - jak można pomóc ofiarom?

7. Ukazał się październikowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia", którego tematem przewodnim są MISJE. W numerze świadectwa misjonarzy z naszej archidiecezji: księży pracujących w Papui-Nowej Gwinei i Argentynie, siostry zakonnej z Republiki Środkowoafrykańskiej oraz Pani Dr Elżbiety Młyńskiej - naszej parafianki - która odbyła pielgrzymkę do Demokratycznej Republiki Konga i dzieli się swoimi przeżyciami. Zapraszamy do lektury!

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.