Aktualności

Ogłoszenia parafialne - Święto Parafialne z okazji Uroczystości św. Jana Pawła II dnia 25.10.2015 r.

| dodał:

Foto. ze święta parafialnego z okazji Odpustu ku czci św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle

30 Niedziela zwykła - 25 X 2015 r. - wręczenie nominacji i zaprzysiężenie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

1. Dziś kończy się tydzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. W naszej parafii, na każdej Mszy św., gościmy dzieci z Przedszkola Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny z ul. Zielnej. Dzieci, przebrane za przedstawicieli różnych krajów misyjnych, włączą się czynnie w liturgię, a po Mszy św. zbiorą ofiary do puszek dla sióstr pracujących w Afryce. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w dzieło misyjne Sióstr.

2. Dziś, o godz. 15.00 przy Krzyżu Misyjnym, na "Ostrej Górce" w Ignatkach-Osiedle, będzie odprawiona Msza Święta Odpustowa ku czci św. Jana Pawła II - Patrona nowej parafii. Będzie możliwość ucałowania Relikwii Krwi św. Jana Pawła II. Zostaną także wręczone nominacje członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Odpust parafialny zakończy się modlitwą różańcową. Będzie to ostatnia Msza św. na "Ostrej Górce" w tym roku.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (26 X) - 23 rocznica śmierci pierwszego proboszcza naszej Parafii, ks dra Mieczysława Stopczyńskiego. Msza św. o spokój jego duszy zostanie odprawiona o godz. 18.00.

- w środę (28 X) święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

- w sobotę (31 X) w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 7.00 do 18.00), prowadzona z inicjatywy wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA. Zapraszamy serdecznie wszystkich na tę modlitwę!

4. W najbliższą niedzielę (1 XI) obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele - niedzielny. O godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych - WYPOMINKI, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wspominanych w WYPOMINKACH.

5. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na WYPOMINKI, które będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 XI: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na bocznych ołtarzach oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. W kościele św. Stanisława BM. został zainstalowany ekran elektroniczny do wyświetlania tekstów pieśni. Koszt tej inwestycji wyniósł 9 tys. zł. Są także przygotowywane poduszki z gąbki do siedzenia na ławki w kościele. Jest także przygotowywany nowy wystrój prezbiterium: ołtarz, ambona, ołtarz przy tabernakulum, ołtarze boczne i chrzcielnica z marmuru o nazwie roso alicante. Termin realizacji tych prac: do końca kwietnia 2016 r. Koszt około 170 tys. zł. Bardzo prosimy o wsparcie tych prac swoją ofiarą - prosimy o wpłacanie na konto parafialne (nr dostępny na stronie internetowej parafii św. Stanisława) lub do ks. proboszcza.

7. Serdecznie dziękujemy osobom ze wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA za pracę przy sprzątaniu liści na posesji wokół kościoła i plebanii. Został wynajęty kontener na liście - bardzo prosimy osoby chętne do tej pracy o pomoc, aby kontener zapełnić liśćmi. Czujmy się odpowiedzialni za swój kościół i za parafię!

8. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- Co wydarzyło się na synodzie w Rzymie?

- Śledztwo w sprawie zestrzelenia samolotu nad Ukrainą;

- Co działo się za kulisami Konkursu Chopinowskiego?

W listopadowym "Małym Gościu Niedzielnym":

- bardzo widoczny dodatek, odblask z szyfrem;

- kim byli biblijni Hebrajczycy?

9. W październikowym numerze czasopisma "Drogi Miłosierdzia" - świadectwa misjonarzy z naszej archidiecezji: księży pracujących w Papui-Nowej Gwinei i Argentynie, siostry zakonnej z Republiki Środkowoafrykańskiej oraz świadectwo Pani Dr Elżbiety Młyńskiej, naszej parafianki, z podróży do Afryki. Zapraszamy do lektury!

10. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.