Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

31 Niedziela zwykła - 1 XI 2015 r. - Uroczystość Wszystkich Świętych.

1. Dziś o godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych - WYPOMINKI, a o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych wspominanych w WYPOMINKACH. Nabożeństwo z WYPOMINKAMI za zmarłych będzie odprawiane codziennie o godz. 17.15 do niedzieli (8 XI) włącznie. Zapraszamy na tę modlitwę!

2. Jutro (2 XI) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze Święte w  kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 10.00 i 18.00 ( przed Mszą św., o godz. 17.15 - WYPOMINKI). Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych przy 5 stacjach. Prosimy na tę procesję wziąć znicze, które zapalimy podczas modlitwy. Zakończenie procesji przy Krzyżu Misyjnym.

3. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na WYPOMINKI aż do niedzieli (8 XI) włącznie. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na bocznych ołtarzach i na stoliku przy wyjściu z kościoła.

4. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać:

- odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada;

- odpust cząstkowy w pozostałe dni roku. W Dzień Zaduszny (2 XI), można zyskać odpust zupełny, jeden raz, w kościele lub kaplicy publicznej pod zwykłymi warunkami.

5. W tym tygodniu obchodzimy: - w środę (4 XI) wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa. W tym dniu o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów naszej Archidiecezji.

- 1-szy czwartek (5 XI), 1-szy piątek (6 XI) i 1-sza sobota (7 XI) miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych w 1-szy piątek od godz. 9.00.

- w sobotę (7 XI) w Bazylice Katedralnej rozpoczyna się Nowenna Opieki MNP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Dokładny program Nowenny znajduje się w listopadowym numerze Dróg Miłosierdzia".

6. W najbliższą niedzielę (8 XI) do naszej Parafii przybędzie przedstawiciel AWSD w Białymstoku, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

7. W przyszłą niedzielę (8 XI) obchodzimy także VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: SYRIA. Pamiętajmy: Nasza obojętność ZABIJA chrześcijan w SYRII. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na pomoc chrześcijanom prześladowanym w SYRII. Można na ten cel wysłać SMS o treści RATUJE pod nr 72405.

8. W kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku został zainstalowany ekran elektroniczny do wyświetlania tekstów pieśni. Koszt tej inwestycji wyniósł 9 tys. zł. Są także przygotowywane poduszki z gąbki na ławki w kościele. Jest także przygotowywany nowy wystrój prezbiterium: ołtarz, ambona, ołtarz przy tabernakulum, ołtarze boczne i chrzcielnica z marmuru o nazwie roso alicante. Termin realizacji tych prac: do końca kwietnia 2016 r. Bardzo prosimy o wsparcie tych prac swoją ofiarą - prosimy o wpłacanie na konto parafialne (nr dostępny na stronie internetowej parafii św. Stanisława B. M.) lub do ks. proboszcza.

9. Serdecznie dziękujemy osobom ze wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA za pracę przy sprzątaniu liści na posesji wokół kościoła i plebanii. Prosimy także o dalsze systematyczne sprzątanie, bo liście wciąż spadają.

10. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych - dlaczego święci nie bali się umierać?

- mało znana litania do świętych, którą Jan Paweł II modlił się za Polskę;

- co zawiera dokument podsumowujący synod o rodzinie?

11.W listopadowym numerze czasopisma "Drogi Miłosierdzia" jest wiele artykułów poświęconych rodzinie. Drugi temat tego numeru to: przemijanie życia ludzkiego (Msze Święte za zmarłych; czy istnieje życie po śmierci? śmierć pewna, godzina niepewna) i wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury!

12. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - głębokiego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.