Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

32 Niedziela zwykła - 8 XI 2015 r.

1. Dziś w kościele św. Stanisława BM. gościmy alumna V roku naszego Seminarium, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby AWSD w Białymstoku oraz sprzedaje kalendarze seminaryjne na 2016 rok. Dziś także przeżywamy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: SYRIA. Naszą modlitwą otoczmy prześladowanych chrześcijan w Syrii i na całym świecie. Pamiętajmy, że nasza obojętność ZABIJA chrześcijan w Syrii. Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszki na pomoc prześladowanym chrześcijanom w SYRII.

2. Dziś o godz. 15.00 Różaniec KŻR mężczyzn w kościele, a po wieczornej Mszy św. zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w sali na plebanii.

3. W tym tygodniu:

- w poniedziałek (9 XI) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Po Mszy św. wieczornej spotkania wszystkich ministrantów w kościele.

- we wtorek (10 XI) wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;

- w środę (11 XI) wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. W tym dniu przypada 97 rocznica odzyskania niepodległości przez POLSKĘ - Narodowe Święto Niepodległości. Módlmy się w intencji naszej OJCZYZNY. Msza św. za OJCZYZNĘ o godz. 18.00. Zapraszamy!

- w czwartek (12 XI) wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika

- w piątek (13 XI) wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski.

4. W Bazylice Katedralnej trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Dokładny program Nowenny znajduje się w listopadowym numerze "Dróg Miłosierdzia".

5. W  kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku został zainstalowany ekran elektroniczny do wyświetlania tekstów pieśni. Koszt tej inwestycji wyniósł 9 tys. zł. Zostały już wykonane poduszki z gąbki na ławki w kościele. Jest także przygotowywany nowy wystrój prezbiterium: ołtarz, ambona, ołtarz przy tabernakulum, ołtarze boczne i chrzcielnica z marmuru hiszpańskiego o nazwie roso alicante. Termin realizacji tych prac: do końca kwietnia 2016 r. Bardzo prosimy o wsparcie tych prac swoją ofiarą - prosimy o wpłacanie na konto parafialne (nr dostępny na stronie internetowej parafii św. Stanisława B. M.) lub do ks. proboszcza.

6. Serdecznie dziękujemy osobom ze wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA za pracę przy sprzątaniu liści na posesji wokół kościoła i plebanii.

7. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych - dlaczego święci nie bali się umierać?

- mało znana litania do świętych, którą Jan Paweł II modlił się za Polskę;

- co zawiera dokument podsumowujący synod o rodzinie?

11.W listopadowym numerze czasopisma "Drogi Miłosierdzia" jest wiele artykułów poświęconych rodzinie. Drugi temat tego numeru to: przemijanie życia ludzkiego (Msze Święte za zmarłych; czy istnieje życie po śmierci? śmierć pewna, godzina niepewna) i wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury!

12. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.