Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

34 Niedziela zwykła - 22 XI 2015 r. - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu: litania do NSPJ i akt poświęcenia. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia w uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny.

2. W następną niedzielę (29 XI) rozpoczyna się ADWENT - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.30.

3. W 1-szą niedzielę Adwentu (29 XI) na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie opłatków wigilijnych. Poświęcone opłatki będzie można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej do Świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie Pana Organisty przez cały rok pracy. 4. Od przyszłej niedzieli CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przy ołtarzu NSPJ, przez cały Adwent, będzie ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich i skarbona.

5. Serdecznie dziękujemy osobom ze wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA za pracę przy sprzątaniu liści na posesji wokół kościoła i plebanii.

6. Parafia NSM w Dojlidach zaprasza na Młodzieżowe Rekolekcje Adwentowe od 4 - 6 grudnia 2015 r. Informacje i zapisy na stronie: www.rekoakcje.pl

7. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" (5 zł/egz.), między innymi:

- wstrząsające świadectwa byłych muzułmanów, którzy przyjęli chrzest. Za przyznanie się do Chrystusa grozi śmierć z rąk osób najbliższych;

- kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem na 2016 rok;

- czy nowy minister zdrowia uleczy polską służbę zdrowia?

W "Małym Gościu Niedzielnym" (4 zł./egz.) między innymi: płyta CD "Czekamy, śpiewamy" - piosenki adwentowe śpiewane na Roratach.

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.