Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

Marana tha! - Przyjdź, Panie Jezu. (por. Ap 22,20c)

1 Niedziela Adwentu - 29 XI 2015 r.

1. Dziś rozpoczynamy Adwent - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Tegoroczny Adwent zbiega się z początkiem 1050. rocznicy chrztu Polski oraz Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia. Roraty będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.30. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 18, 19 i 20 grudnia, to jest w piątek (godz. 18.00), w sobotę i w 4 niedzielę Adwentu. 

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Poświęcone opłatki będzie można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej do Świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie Pana Organisty przez cały rok pracy. 3. Od dzisiaj CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są dwa rodzaje świec: małe (6 zł/szt.) i duże (11 zł/szt.). Można ofiarować więcej, ponieważ całkowity dochód z tej akcji, jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom. Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez cały Adwent, jest ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich i skarbona. CARITAS prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których można przygotować paczki świąteczne dla ubogich.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (30 XI) święto św. Andrzeja, Apostoła;

- we wtorek (1 XII) o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za rodziny i o pokój;

- w czwartek (3 XII) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera; jest to pierwszy czwartek miesiąca - dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;

- w piątek (4 XII) wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy; jest to pierwszy piątek miesiąca - kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00;

- pierwsza sobota miesiąca - czcimy Niepokalane Serce NMP - przypada 5 grudnia.

5. Zapraszamy osoby chętne do Straży Honorowych: św. Stanisława B.M. (modli się w każdy 1-szy czwartek od godz. 17.00 w kościele), Najświętszego Serca Pana Jezusa (modli się w każdy 1-szy piątek od godz. 17.00 w kościele), Niepokalanego Serca NMP (modli się w każdą 1-szą sobotę miesiąca od godz. 17.00 w kościele).

6. W następną niedzielę (6 XII) taca na Kurię Metropolitalną Białostocką, a przy wyjściu będą zbierane ofiary do puszki na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

7. Wydział Katechetyczny wznowił cykl katechez biblijnych z multimediami dla dorosłych. Spotkania odbywają się w środy o godz. 19.00 w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50.

8. Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Dojlidach zaprasza na Młodzieżowe Rekolekcje Adwentowe od 4 - 6 grudnia 2015 r. Informacje i zapisy na stronie: www.rekoakcje.pl

9. Archidiecezjalna Poradnia Rodzinna, ul. Kościelna 2, zaprasza w każdy wtorek w godz. 16 - 18 na bezpłatne spotkania pod hasłem: STOP PRZEMOCY.

10. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" (5 zł/egz.), między innymi:

- Gościnny BÓG otwiera Bramy Miłosierdzia;

- jak żyją mieszkańcy slumsów w Kenii, których odwiedza papież Franciszek?

- w jaki sposób Państwo Islamskie rekrutuje terrorystów we Francji?

- w jaki sposób uczeni potrafią przewidzieć przyszłość? 11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz błogosławionego Adwentu!

Duszpasterze.