Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

2 Niedziela Adwentu - 6 XII 2015 r.

1. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką, a przed kościołem są zbierane ofiary do puszki na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

2. Tegoroczny Adwent zbiega się z początkiem obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski oraz Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia.

3. Roraty są odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.30. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 18, 19 i 20 grudnia, to jest w piątek (godz. 18.00), w sobotę i w 4 niedzielę Adwentu. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Adam Miastkowski, duszpasterz akademicki.

2. Poświęcone opłatki już można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej do Świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie Pana Organisty przez cały rok pracy. 3. CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są dwa rodzaje świec: małe (6 zł/szt.) i duże (11 zł/szt.). Można ofiarować więcej, ponieważ całkowity dochód z tej akcji, jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom. Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez cały Adwent, jest ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich i skarbona. CARITAS prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których można przygotować paczki świąteczne dla ubogich.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (7 XII) wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;

- we wtorek (8 XII) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00; w kaplicy Sióstr o godz. 6.45.

- w sobotę (12 XII) w naszej świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 7.00 do 18.00). Zapraszamy!

- w następną niedzielę (13 XII) błogosławienie matek oczekujących potomstwa; po Mszy św. wieczornej WIECZÓR CHWAŁY - modlitwa uwielbienia PANA JEZUSA.

5. Zapraszamy osoby chętne do Straży Honorowych: św. Stanisława B.M., Najświętszego Serca Pana Jezusa, Niepokalanego Serca NMP.

6. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" (5 zł/egz.), między innymi:

- nowi polscy męczennicy: O. Michał Tomaszek i O. Zbigniew Strzałkowski - beatyfikowani 5 grudnia 2015 r. w Peru;

- za co Afryka pokochała papieża Franciszka?

- czy Mieszko przyjął chrzest z powodu kalkulacji politycznych, czy osobistego nawrócenia?

Ukazał się świąteczny numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia". Zachęcamy do nabywania i lektury!

7. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz błogosławionego Adwentu!

Duszpasterze.