Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

3 Niedziela Adwentu - 13 XII 2015 r.

1. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na prace renowacyjne w  kościele św. Stanisława B.M. w Białymstoku. Dziś po Mszy św. wieczornej odbędzie się WIECZÓR CHWAŁY. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

2. Dziś (13 XII) mija 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W ramach obchodów tego wydarzenia będzie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 18.00 w kościele św. Rocha. Po Mszy Świętej nastąpi przemarsz do pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy, dziś o godz. 19.30, w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.

3. Tegoroczny Adwent zbiega się z początkiem obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski oraz Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia, który rozpoczął się 8 grudnia.

4. Rekolekcje Adwentowe odbędą się: w piątek (18 XII) o godz. 18.00, w sobotę (19 XII) o godz. 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę (20 XII) wg porządku niedzielnego. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Adam Miastkowski, duszpasterz akademicki i wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Białostockiego. Prosimy o uczestnictwo w rekolekcjach wszystkich Parafian i zaplanowanie spowiedzi adwentowej zwłaszcza w piątek i sobotę, gdy będą księża w sąsiednich parafii.

5. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii i na plebanii do Świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie Pana Organisty przez cały rok pracy. 6. CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są dwa rodzaje świec: małe (6 zł/szt.) i duże (11 zł/szt.). Można ofiarować więcej, ponieważ całkowity dochód z tej akcji, jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom. Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez cały Adwent, jest ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich i skarbona. CARITAS prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których można przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Młodzież oazowa w przedsionku kościoła sprzedaje kartki świąteczne - dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji oazowych.

7. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (14 XII) wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła;

- we wtorek (15 XII) o godz. 17.30 Parafialna Rodzina Różańcowa modli się za rodziny i o pokój w Polsce i na świecie. Zapraszamy osoby chętne do tej wspólnoty.

- kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach przypadają w środę, piątek i sobotę (16, 18 i 19 XII).

8. Zapraszamy osoby chętne do Straży Honorowych: św. Stanisława B.M., Najświętszego Serca Pana Jezusa, Niepokalanego Serca NMP.

9. Akademickie Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 13 - 14 - 15 grudnia, (dziś - poniedziałek - wtorek) codziennie o godz. 19.30 w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Kot, rektor WSD w Legnicy. Spotkanie Opłatkowe środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się w czwartek (17 XII) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich.

10. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", między innymi:

- Jubileuszowy Rok Miłosierdzia otwiera szeroko drzwi do uzyskania odpustów. Czym jest odpust i jak go można uzyskać?

- Czy gimnazja powinny zostać zlikwidowane? - rozmowa z Anną Zalewską, minister edukacji narodowej;

Ukazał się grudniowy numer "Dróg Miłosierdzia" w znacznej części poświęcony tematyce Bożego miłosierdzia. Zachęcamy do nabywania i lektury!

11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz błogosławionego Adwentu i owocnych rekolekcji!

Duszpasterze.