Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

4 Niedziela Adwentu - 20 XII 2015 r.

 1. W czwartek (24 XII) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 15.00. Zachęcamy do religijnego przeżywania Wigilii w naszych domach. Wigilię zaczynamy od odczytania Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i wspólnej modlitwy, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy oraz spożywamy uroczystą wieczerzę, składającą się z postnych potraw.

2. Pasterka, tradycyjnie, zostanie odprawiona o północy z 24/25 grudnia. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia. Pasterka w kaplicy Sióstr Misjonarek będzie odprawiona o godz. 22.00. Taca również na Fundusz Obrony Życia.

3. Msze św. w 1-szy dzień Świąt (25 XII) będą odprawiane według porządku niedzielnego, ale nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 8.30.

Msze św. w 2-gi dzień Świąt (26 XII) według porządku niedzielnego. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 7.30. W tym dniu obchodzimy święto św. Szczepana, Diakona i Męczennika. Taca w tym dniu jest przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

4. W następną niedzielę (27 XII) święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to patronalne święto Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, które mają kaplicę, dom zakonny oraz prowadzą przedszkole na terenie naszej parafii, przy ul. Zielnej 16.

5. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary złożone za opłatki - na wynagrodzenie Pana Organisty. 6. CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. CARITAS parafialna przygotowała na Święta 20 paczek rodzinnych i 12 paczek dla dzieci, które zostały rozdane potrzebującym. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy dostarczyli wiele różnych produktów na paczki i złożyli ofiary do skarbony na ten cel w wysokości 600 zł. Dziękujemy harcerzom i zuchom z 33 Białostockiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Jagiellonowie" pod kierownictwem druhny Agaty Bukojemskiej, za przeprowadzenie zbiórki żywności na potrzeby biednych. Młodzież oazowa w przedsionku kościoła sprzedaje kartki świąteczne.

7. W świątecznym numerze "Gościa Niedzielnego", o podwójnej objętości (7 zł./egz.) między innymi:

- dodatek specjalny "Jak świętować Wigilię?";

- pytania i odpowiedzi dotyczące prawdziwego człowieczeństwa Jezusa;

- katolicka parafia w muzułmańskim Dubaju.

W "Małym Gościu Niedzielnym": nasiona lipy drobnolistnej, czyli POSADŹ SOBIE DRZEWO.

Ukazał się grudniowy numer "Dróg Miłosierdzia" w znacznej części poświęcony tematyce Bożego miłosierdzia. Zachęcamy do nabywania i lektury!

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Duszpasterze.