Aktualności

Dzwony dla kościoła pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle

| dodał:

Dzwony są wykonywane w Ludwisarni Felczyńskich w Taciszowie

Zostały zamówione cztery dzwony do kościoła pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle: 1) 580 kg. TOTUS TUUS (wizerunek) ŚW. JAN PAWEŁ II WIELKI 1978 - 2005 RZYM DAR PARAFIAN DLA UPAMIETNIENIA 100 - ROCZNICY URODZIN WIELKIEGO POLAKA 1920 - 19.05 - 2020 DOKTORA KOŚCIOŁA I PATRONA EUROPY. 2) 420 kg. ZWYCIĘSTWO KIEDY PRZYJDZIE, BĘDZIE TO ZWYCIĘSTWO PRZEZ MARYJĘ /KS. KARDYNAŁ A. HLOND PRYMAS POLSKI/ (wizerunek) BŁ. ABP STEFAN KARD. WYSZYŃSKI PRYMAS TYSIĄCLECIA 1901 - 1981. 3) 260 kg. PATRON POLSKI (wizerunek) ŚW. STANISŁAWIE BM. MÓDL SIĘ ZA NAMI. 4) 80 kg. (wizerunek) ŚW. ANTONI PADEWSKI MÓDL SIĘ ZA NAMI ++++ DZIĘKUJEMY ŚW. ANTONI PADEWSKI ZA OFIARY I OFIARODAWCÓW WSPOMAGAJACYCH DZIEŁO BUDOWY KOSCIOŁA ŚW. JANA PAWŁA II POMÓŻ NAM ODNALEŻĆ DROGĘ DO BOGA I WSZELKIE ZAGUBIONE DOBRA IGNATKI - OSIEDLE AD. 2020.

Prace nad dzwonami postępują sprawnie. Trzy z nich są w postaci form gotowych do złożenia. Forma składa się z rdzenia, kapy i formy korony zwieńczającej dzwon. Trwają prace nad ostatnią formą dzwonu.

Serdecznie dziękuję Bóg zapłać za piękną akcję  zbierania złomu do kontenera umieszczonego na parafialnym parkingu. Hasło akcji: Każda rodzina przekazuje złom na dzwon św. Jana Pawła II. Zbieramy również metale kolorowe oraz kable i przewody od urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Serdecznie dziękujemy za tego rodzaju ofiary. Dochód ze zbiórki złomu wyniósł jak dotychczas ok. 10 tys. zł. Dziękuję również za indywidualne ofiary na zamówione dzwony wpłacane na rachunek parafialny i w gotówce do księgi ofiarodawców budowy kościoła pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle. Ofiarodawcy indywidualni mogą być upamiętnieni na tabliczkach wotywnych umieszczonych w kościele.